Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Papieros elektroniczny czy „zwykły”?

Papieros elektroniczny czy „zwykły”?

autor: pawelmich | artykuł do pobrania

zamieszczono: 22.05.2013 16:13, przeczytano razy: 761, słów: 376


Popularność e-papierosa zaczyna być coraz bardziej zauważalna. Czy zdetronizuje on zwykłego papierosa? Sklepy oferujące papierosy elektroniczne zaczynają pojawiać się coraz częściej - na ulicach, w centrach handlowych oraz w Internecie. Jaki wpływ będzie to miało na rynek tytoniowy?


Dostępność

W aktualnych czasach handlować można wszędzie i wszystkim. Zaś dostęp jest nieograniczony. Każdy bezproblemowo może zakupić dowolny zestaw e-papierosa i cieszyć się nim przez długi czas , nie martwiąc się o problemy zdrowotne czy finansowe. Obciążeniem dla kieszeni może być jedynie początkowy zakup (wydatek ok. 200-300 zł), potem jedynie wymienia się płyny z zawartością nikotyny, które są już o wiele tańsze. Dlatego właśnie koncerny papierosowe mogą zacząć się bać o swoją popularność czy nawet istnienie. Ceny za paczkę wciąż idą w górę, a wielbicieli ubywa.

Promocja

 Gazety i telewizja zaczynają wprowadzać nowy trend jakim są e-papierosy - zdrowsze, bezpieczniejsze, dobrze wyglądające. Zwykłe papierosy przedstawiane są jako niszczyciele zdrowia i urody. Dawne obrazki palących mężczyzn (jak James Dean czy Bond) jako symbole seksu i siły odeszły w zapomnienie. Jak grzyby po deszczu wyrastają reklamy promujące zdrowy tryb życia i krytykujące palenie. Również wchodzące w życie nowe zakazy dotyczące palenia m.in. w miejscach publicznych, w klubach, pubach, restauracjach nie pomagają. Są one dużym ciosem dla firm sprzedających wyroby tytoniowe.

Używanie e-papierosów w miejscach publicznych

E-papierosy nie zawierają w sobie substancji smolistych. Para, która jest produkowana podczas użytkowania nie jest również szkodliwa. Stosowanie więc tego produktu np. w trakcie jazdy tramwajem czy na uczelni nie jest niezgodna z prawem. Jedynie zastrzeżenia mogą być związane z etycznymi zachowaniami i stosowaniem się do ogólnie panujących zasad zachowań międzyludzkich i używaniu tego produktu jedynie na otwartej przestrzeni, jeśli znajdujemy się poza swoim domem.

Przyszłość e-papierosów

Mimo wielu korzyści wypływających z używania elektronicznych papierosów ich przyszłość może być zagrożona. Państwo nie uzyskuje wielkich dochodów związanych z ich sprzedażą- jedynie niewielki podatek ze sprzedaży.  Wiele więc traci, ponieważ jest silnie związane z koncernami tytoniowymi . Podatek oraz akcyza to 83% ceny paczki papierosów. Pytanie brzmi: czy państwo wprowadzi nowe regulacje dotyczące sprzedaży e-papierosów i czy będą one miały negatywny wpływ na ich dystrybucję i sprzedaż?

o Autorze

Paweł Mich,
Interesuje się tematyką elektronicznych papierosów i prowadzi swoją stronę e-papieros.edu.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader