Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Medycyna-naturalna » Praca siedząca zabija nasz kregosłup

Praca siedząca zabija nasz kregosłup

autor: rozekz | artykuł do pobrania

zamieszczono: 17.05.2014 0:11, przeczytano razy: 425, słów: 435


Ból kręgosłupa, to problem którego każdy z nas chociaż raz w życiu doświadczył, a jeżeli nie doświadczył, to z pewnością jest to tylko kwestią czasu... Dlatego za chwilę dowiesz się co zrobić, aby ten ból odłożyć w czasie jak najpóźniej.


Codziennie stale powiększająca się ilość ludzi uskarża się na bóle kręgosłupa i pleców. Współczesny sposób życia sprzyja coraz szybszemu "niszczeniu" się kręgosłupa i stawów. Siedzący charakter pracy, to najgroźniejszy zabójca naszych pleców. Wymuszona pozycja siedząca także w pracy, w domu, w aucie, czy przed tv powoduje obciążenie kręgosłupa lędźwiowego, aż do 150 kg. A aktywność w wymuszonej pozycji, bez oparcia krzesła dla pleców może zwiększyć obciążenie, aż do 300 kg.

Kolejnym błędem jest długotrwałe siedzenie w identycznej pozycji. Siedząc przed komputerem starajmy się wielokrotnie zmieniać pozycję ciała, korzystać z przerw, tak aby chociaż na chwilę wstać od pracy siedzącej. Wielkim błędem jest też długie przebywanie z głową zbyt nisko pochyloną nad klawiaturą. Taka sytuacja powoduje bóle przeciążeniowe i spięcie okolic szyi i karku, a taka wieloletnia pozycja przed komputerem może prowadzić też do zmniejszenia lordozy szyjnej. Kiedy dojdzie do tego wszystkiego stres, którego skutkiem jest wzmożone napięcie szczególnie mięśni karku, to bolesność jest już w zasadzie jedynie kwestią czasu.

Jeżeli nie mamy czasu, czy energii na systematyczny ruch, to korzystajmy chociaż z różnych form leczenia, takich jak masaż w salonie masażu, który pozwoli utrzymać Twój kręgosłup w otymalnej formie. Masaże mogą błyskawicznie i efektywnie obniżyć wzmożone napięcie mięśniowe, przyspieczyć ukrwienie i dotlenienie tkanek. Masaż leczniczy kręgosłupa powoduje również szybsze wydalanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z organizmu.

Dlatego też masaż pleców powinno się stosować nie tylko w celach leczniczych, kiedy ból nie daje nam spokoju, ale również profilaktycznie, aby unikać powstawania uczucia bólu kręgosłupa i pleców. Masaże praktykowane w celach leczniczych powinny być wykonywane najkorzystniej w serii 10 masaży, tak aby osiągnąć najlepszy efekt. Jeden masaż leczniczy mija się z celem, dlatego, że tylko w serii efekt jest najbardziej widoczny i długotrwały.

Masażysta zanim przystąpi do masażu musi odpowiednio przeprowadzić diagnozę pacjenta i przeprowadzić z nim wywiad chorobowy. Właściwe ocenienie problemu pozwala dobrać skuteczne techniki masażu i o wiele szybciej usunąć objawy chorobowe. Pierwszy masaż może powodować pozorne pogorszenie stanu zdrowia zwiększając ból, ale każdy dalszy masaż daje coraz większą ulgę Twoim obolałym plecom. Poszukujmy zawsze zawodowego masażystę z dobrą reputacją i adekwatnym doświadczeniem w zawodzie.

o Autorze

Piotr Zadrożny - masażysta, fizjoterapeuta z Wrocławia. Specjalista od bólów kręgosłupa i pleców.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(2 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader