Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Laseroterapia kręgosłupa

autor: darteye | artykuł do pobrania

zamieszczono: 28.09.2013 19:19, przeczytano razy: 724, słów: 367


Laseroterapia w medycynie jest szeroko pojętym zagadnieniem stosowanym w wielu specjalizacjach od okulistyki po rehabilitację i na tym polu prowadzą swoją działalność placówki rehabilitacyjne w niemal całym Kraju.


Znaczenie lasera w medycynie naturalnej

Laseroterapia w medycynie jest szeroko pojętym zagadnieniem stosowanym w wielu specjalizacjach od okulistyki po rehabilitację i na tym polu prowadzą swoją działalność placówki rehabilitacyjne w niemal całym Kraju. Metody laseroterapii z powodzeniem używamy w schorzeniach skóry, ranach pooperacyjnych czy też zespołach bolesnego barku i łokcia. I tak lasery medyczne można podzielić według następujących kryteriów:

1. Zastosowanej substancji laserującej (dokładny opis pod wypunktowaniem)
2. Zastosowania długości fali w laseroterapii
3. Użytego rodzaju emisji
4. Mocy właściwej lasera i konstrukcji lasera

Odnosząc się do punktu pierwszego substancja laserująca decyduje o długości fali oraz mocy, relatywnie substancje używane w laseroterapii to gaz helowo-neonowy bądź ekscymerowy, cieczowy, ciała stałe ( krystaliczne) oraz półprzewodnikowe z zastosowaniem diod galowo-arsenowych. Laseroterapia w leczeniu schorzeń używa średniej mocy emisji impulsowej, gdzie moc impulsu w pozycji szczytowej to moc średnia impulsu, czyli w wartościach takich samych. Jedynie w przypadku, kiedy impulsy mają kształty trójkątne, moc średnia impulsu jest o połowę mniejsza od tej szczytowej. Ktoś zapyta, a jakie to ma znaczenie – otóż ma i to dość istotne, bowiem od mocy szczytowej w impulsie zależeć będzie głębokość penetracji – a właściwą dawkę oblicza się właśnie ze średniej mocy impulsów laserowych.

Długość fali laserowej w zabiegach medycznych

Długość (częstotliwość wielkość kwantów) emitowanego lasera jest wartością stałą i od tej długości fali zależeć będzie zdolność przenikania (biostymulacji) w zakresie czerwieni i podczerwieni. O długości fali laserowej piszemy w naszym następnym artykule poświęconym zagadnieniom lasera.

Laseroterapia – rodzaj emisji lasera

Zakres, w którym odbywają się zabiegi rehabilitacyjne jest mniej skomplikowany jak w przypadku substancji czy fali laserowej, mamy tylko dwa warianty emisja ciągła i emisja impulsowa. Ta pierwsza działa i występuje z jednakową mocą, od kiedy zostaje włączony laser aż do jego wyłączenia po odbytym zabiegu. Natomiast emisja impulsowa jest to wyzwalanie pojedynczych impulsów bądź całej serii impulsów o częstotliwości stałej tudzież regulowanej.

o Autorze

Radosław Zacharzewskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader