Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Medycyna-naturalna » Jak pozbyć się zajadów z kącików ust?

Jak pozbyć się zajadów z kącików ust?

autor: Tobisz | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.09.2011 22:52, przeczytano razy: 3134, słów: 365


Zajady to nieprzyjemne objawy wynikające z długotrwałej kuracji antybiotykowej lub niedobór witamin z grupy B. Jak pozbyć się tych nieprzyjemnie wyglądających zajadów?


Czasem po długotrwałej kuracji antybiotykowej dochodzi do zakłócenia flory bakteryjnej i rozwoju niewłaściwej flory grzybiczej, która prowadzi do zaburzenia wchłaniania witamin z grupy B. A to oznacza, że może to być przyczyną powstania zajadów w kącikach ust. Zajady to nadżerki w okolicach kącików ust, które bardzo długo się leczy. Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zajadów jest niedobór witamin z grupy B, ale nie jedyną. Zajady są bardzo podatne na zakażenie grzybicze, wirusowe.

Witaminy z grupy B powinny załatwić ten problem jeśli wraz z zajadami pojawiają się objawy: pękanie i łuszczenie skóry warg, stany rozdrażnienia, nerwowość. Ten nieprzyjemny problem może rozwiązać systematyczne uzupełnianie diety o witaminy z grupy B. Duże ilości tych witamin możesz znaleźć w drożdżach piwnych, orzechach, mleku, serach, migdałach, grzybach, rybach, wątróbce, fasoli, grochu. Dieta bogata w te składniki pozwoli Twojej skórze wrócić do swojego wcześniejszego wyglądu, a zajady w szybkim tempie znikną z ust.

Kuracja antybiotykowa niszczy florę bakteryjną trzeba zastosować odpowiednią kurację. Na przyszłość, żeby uniknąć takich objawów należy dbać o odpowiednią dietę wzbogaconą o witaminy, minerały, antyoksydanty. Możesz zaopatrzyć się w multiwitaminy na co dzień, wtedy usuniesz szybko pojawiające się zajady, a w większości przypadku nie dopuścisz do ich powstawania.Takim dobrym rozwiązaniem na szybkie wyeliminowanie zajadów jest dostarczenie dużych ilości witamin z grupy B, oraz ogólne uzupełnienie niedoboru innych witamin za pomocą coraz bardziej popularnych suplementów diety. Problem w występowaniu jakichkolwiek zaburzeń skórnych tkwi w źle prowadzonej diecie. 

Ciekawostką może być, że witamina b2 odpowiada za wygląd skóry. To dzięki niej skóra wygląda na delikatną, elastyczną, a jej niedobór może doprowadza do zajadów. Wzbogacenie diety o wyżej podane składniki nie tylko zlikwiduje nieprzyjemne zajady na wargach, ale pomoże zwiększyć odporność na stres, poprawi pamięć i koncentrację, bo witaminy z grupy B są odpowiedzialne za ten obszar naszego organizmu. 

o Autorze

Tobiasz Dudapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader