Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Medycyna-naturalna » Ciekawe techniki masażu z Dalekiego Wschodu

Ciekawe techniki masażu z Dalekiego Wschodu

autor: ulgadlakregoslupa | artykuł do pobrania

zamieszczono: 08.01.2014 10:07, przeczytano razy: 497, słów: 466


Cały czas odbywa się to głównie metodą małych kroczków, ale można już dzisiaj powiedzieć, że masaż zaczyna naprawdę pojawiać się w naszej ogólnej świadomości jako coś, co może nam naprawdę pomóc i pomaga.


Poziom stresu, napięcie mięśniowe, a nawet stany zapalne to wszystko, co można naprawdę skutecznie masażami zwalczać. Pełna lista pokonywanych dolegliwości byłaby naprawdę długa. Sami nigdy nie wytworzyliśmy jakichś ciekawych polskich szkół masażu, ale za to bardzo dobrze idzie nam adaptacja technik z Dalekiego Wschodu.

Masaż tybetański

Różne techniki masażu mogą być wykonywane tak przez ludzi, jak i przez różnego rodzaju maty do masażu czy poduszki masujące. Masaż tybetański zalicza się jednak do masaży terapeutycznych, które wykonuje się raczej tylko po konsultacji z lekarzem i automat by sobie z nim nie poradził. Jego tradycja to blisko pięć tysięcy lat i wykonywany pierwotnie był przez tybetańskich mnichów. Polega on, w teorii, na doprowadzaniu energii do ważnych punktów ciała. Dokonuje się tego poprzez delikatną stymulację różnych części ciała i silniejszy ucisk punktów na stopach. Pomaga on głównie w problemach z układem krążenia, co potem przekłada się na cały organizm.

Shiatsu

Masaż shiatsu to japońska sztuka specjalnego ucisku kciukami. Jego popularność to w dużej mierze zasługa foteli masujących, w których udało się go zaimplementować w sposób po prostu idealny. Zadaniem shiatsu, zgodnie ze słowami jego mistrzów, jest przywracanie równowagi w organizmie. Japończycy wierzą, że nie chodzi tutaj tylko o ciało, ale także o ducha. Człowiek Zachodu na pewno doceni jego potężne działanie antystresowe, które uwalnia naturalne zdolności organizmu do samo regeneracji. Osoby często z niego korzystające podkreślają, że wspiera on koncentrację i poprawia wydolność organizmu.

Masaż ajurwedyjski

Czasami o masażu ajurwedyjskim mówi się, że jest to shiatsu rozwinięte w Indiach. W pewnej mierze takie twierdzenie jest uprawomocnione, ale trzeba pamiętać, że nie skupia się tutaj nikt tak mocno na kciukach, a punktowość wielu elementów masażu polega raczej na tym, że w ten sposób najlepiej jest dotrzeć do mających punktowy charakter czakr (centrów energii), niż na jakichś bardziej ogólnych przesłankach.

Trzeba wiedzieć, że jest to tak zwana technika holistyczna, która nie obiecuje nam bardzo konkretnych skutków w jakiejś jednej dziedzinie, ale za to każdy może odczuć ewidentną poprawę kondycji całego ciała. Istnieje kilkanaście technik masażu ajurwedyjskiego, z których większość opiera się na wykorzystaniu specjalnych olejków lub ziół, a w warunkach domowych można odtwarzać te z ujęć techniki, które skupiają się bardzo mocno na centrach energetycznych. Nie ma raczej urządzeń, które skupiałyby się na automatyzacji tej techniki masażu, ale wiele z nich można do tych celów wykorzystać.

o Autorze

Bartosz Nowakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader