Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Medycyna naturalna



Astma – jak sobie pomóc

Astma – uciążliwa dolegliwość, która dopada chorego w najmniej oczekiwanym momencie. Co ją wywołuje? Czy dieta ma wpływ na rozwój choroby? Jak sobie radzić z męczącymi objawami? Przeczytaj, co warto wiedzieć o astmie.


Polska stomatologia

Leczenie zębów jest coraz bardziej powszechne i dostępne. Dziś możemy wybierać między kliniakami w całym kraju. Polska stomatologia jest tak samo dobra i na tak samo wysokim poziomie jak nie jedna zagraniczna klinika.



Przyprawy które lecza wg ajurwedy

Na co dzień używamy ich w kuchni. Zioła, przyprawy – dodajemy do potraw, wzbogacamy nimi smak naszych posiłków. Ale czy wiemy, jakie mają działanie? Czy wiemy, że przyprawy popularnie  stosowane w kuchni są domowym lekarstwem na wiele dolegliwości?


Kuchnia w stylu Slow Food

Kuchnia ajurwedyjska wpisuje się w nurt Slow Food. Odpowiednio skomponowane potrawy, delektowanie się smakiem, celebrowanie posiłków i radość płynąca ze świadomego odżywiania –  to główne założenia ajurwedyjskiego jedzenia.


Zadbaj o swoje zdrowie

Natłok codziennych obowiązków powoduje, że zapominamy o tym, co jest najważniejsze. Często zdajemy sobie sprawę, że faktycznie dostarczyliśmy naszemu organizmowi niezłego wysiłku dopiero wtedy, gdy coś nam zaczyna dokuczać.


Praca siedząca zabija nasz kregosłup

Ból kręgosłupa, to problem którego każdy z nas chociaż raz w życiu doświadczył, a jeżeli nie doświadczył, to z pewnością jest to tylko kwestią czasu... Dlatego za chwilę dowiesz się co zrobić, aby ten ból odłożyć w czasie jak najpóźniej.



Odkrywaj nowe smaki herbat

Polki wciąż piją głównie herbatę czarną, a przecież mamy na rynku wiele herbat kolorowych, które zasługują na uwagę nie tylko ze względu na oryginalny smak i aromat, lecz także cenne właściwości prozdrowotne.


Pomoc psychologiczna przez Internet

Pomoc psychologiczna polega na budowaniu specyficznej relacji z osobą wspomaganą. Więź zawierająca w sobie wsparcie psychologiczne ze względu na swoją jakość sama w sobie kreuje warunki sprzyjające zwyciężeniu trudnej sprawy.


Ciekawe techniki masażu z Dalekiego Wschodu

Cały czas odbywa się to głównie metodą małych kroczków, ale można już dzisiaj powiedzieć, że masaż zaczyna naprawdę pojawiać się w naszej ogólnej świadomości jako coś, co może nam naprawdę pomóc i pomaga.


Hospicjum i wolontariat

Wydzielamy zasadniczo dwa modele opieki hospicyjnej. Pierwszym z nich jest hospicjum domowe. Domowe hospicjum, to szczególny rodzaj opieki hospicyjnej.


Pszczeli kit i jego ciekawe właściwości

Propolis czyli kit pszczeli jest bardzo cennym, choć nieco zapomnianym produktem pszczelim. Medycyna naturalna od wieków używała go w wielu rodzajach terapii. Dziś na szczęście ponownie przyglądamy się temu specyfikowi.


Laseroterapia kręgosłupa

Laseroterapia w medycynie jest szeroko pojętym zagadnieniem stosowanym w wielu specjalizacjach od okulistyki po rehabilitację i na tym polu prowadzą swoją działalność placówki rehabilitacyjne w niemal całym Kraju.




Powered by ArticleMS from ArticleTrader