Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Medycyna-estetyczna » Mezoterapia mikroigłowa – co to takiego?

Mezoterapia mikroigłowa – co to takiego?

autor: damko | artykuł do pobrania

zamieszczono: 26.06.2014 9:06, przeczytano razy: 338, słów: 391


W kosmetyce ciągle pojawiają się nowe techniki mające wpłynąć w pozytywny sposób na  wygląd skóry. Trudno jednak odróżnić to co jest tylko marketingiem, od tego co naprawdę wpływa na poprawę stanu skóry.  Jedną z nowych metod w tej dziedzinie jest mezoterapia mikroigłowa. 


Mezoterapia, często nazywana synonimicznie mikronakłuwaniem albo rolowaniem jest techniką mającą na celu pobudzeniu skóry do wzmożonego wydzielania substancji tak korzystnych dla wyglądu skóry jak elastyna i kolagen. Dochodzi do tego poprzez wywołanie w  skórze niewielkich stanów zapalnych za pomocą urządzenia wykorzystywanego w tej metodzie, czyli dermarollera. Jest on wyposażony w setki niewielkich igieł o bardzo małej średnicy, które tworzą w skórze mikrokanaliki. To właśnie one inicjują wspomniane wcześniej gojenie, a co za tym idzie wydzielanie kolagenu i elastyny. Kanaliki wpływają również na znacznie lepsze wchłanianie substancji zawartych w kosmetykach. Warto krótko wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Otóż zewnętrzna warstwa skóry (naskórek) jest barierą, która ma zabezpieczyć organizm przed działaniem czynników zewnętrznych. To oczywiście bardzo ważna funkcja, chociaż paradoksalnie w kosmetyce stanowi to pewien problem. Otóż naskórek w znacznej mierze utrudnia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Dość powiedzieć, że wchłaniają się one tylko w małym procencie, wynoszącym zaledwie od 1% do 3%. Niezależnie od tego jak dobry krem się stosuje i jak duże posiada on stężenie składników aktywnych, to i tak jego działanie jest bardzo ograniczone. Mezoterapia mikroigłowa (przynajmniej w założeniu) ma omijać tę barierę właśnie za pomocą licznych kanalików, które mają ułatwiać transport substancji odżywczych do głębokich warstw skóry. Szacuje się, że dzięki tej metodzie można zwiększyć wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach ze wspomnianego wcześniej 1% - 3% do nawet 50 %, czyli kilkunastokrotnie.

W mezoterapii mikroigłowej stosowane są dermarollery. Dermaroller to niewielkie urządzenie wyposażone w setki igiełek, których zadaniem jest wytworzenie w skórze mikrokanalików. Występują różne rodzaje dermarollerów, różniące się zarówno gabarytami, ilością igieł w głowicy oraz samą długością igieł, która oscyluje między 0,25 mm, a 2 mm. Długość igieł determinuje też sposób wykorzystania urządzenia, mianowicie dermarollery z najkrótszymi igłami mogą być stosowane nawet przez amatorów, natomiast urządzenia o większej długości igieł przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, czyli kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej.     

o Autorze

Damian Kowalski, artykuł napisany dzięki uprzejmości firmy www.dermaproject.pl



powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)



komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader