Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Masaż - sposób walki z wieloma problemami zdrowotnymi

Masaż - sposób walki z wieloma problemami zdrowotnymi

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.07.2015 10:07, przeczytano razy: 793, słów: 416


Masaż to naturalna forma terapii wielu schorzeń, również tych związanych z psychiką, małą odpornością na stres, nerwicą, depresją, itp. Pozwala zwalczyć wiele zaburzeń organizmu, oddziałuje na układ nerwowy, pozytywnie wpływa na regenerację sił i rozluźnienie całego ciała. 


Walka ze stresem

Życie we współczesnym świecie ma szybkie tempo i często wiąże się ze stresem i napięciem, które w dużej dawce może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Skutecznych sposobów na radzenie sobie z tymi problemami jest wiele i każdy z pewnością ma swoje ulubione. Może to być sport, jakaś aktywność fizyczna, wyjście do kina, lektura książki itp. W walce z bólem pleców będącym konsekwencją stresującej pracy lub siedzącego trybu życia pomocny może się okazać niepozorny sprzęt do masażu. Nie musi to być wcale sprzęt elektroniczny, z zaawansowanymi funkcjami – wystarczy ręczny masażer wykonany z drewna, ze specjalną kolczastą powierzchnią oraz bliska osoba, która wykona nam masaż pleców. Taki masaż regeneruje mięśnie po intensywnym wysiłki fizycznym, przyspiesza przemianę materii, poprawia krążenie krwi oraz przepływ limfy, zapobiegając zastojom i opuchliznom.

 Konsultacja ze specjalistą

Oczywiście warto pamiętać, że jeśli ból jest wynikiem jakiegokolwiek urazu lub trwa od dłuższego czasu, trzeba skonsultować się ze specjalistą – ortopedą. W przeciwnym razie domowym masażem możemy sobie tylko zaszkodzić. Jeśli nasze problemy mają bardziej poważny charakter, trzeba zdać się na usługi profesjonalnego masażysty.

Różnorodność masaży

Rodzajów masażu jest całe mnóstwo, wywodzą się one z różnych tradycji i kultur, nieraz sięgających bardzo odległych czasów. Początki masażu wiąże się z czasami starożytnymi, z Chinami i Indiami, gdzie masaż był traktowany jako naturalna metoda lecznicza.

Masaż ma wiele odmian, może być częścią specjalistycznej rehabilitacji, prowadzonej przez doświadczonego rehabilitanta, może też mieć charakter relaksacyjny. Taki domowy masaż, którego zadaniem jest zrelaksowanie się, odprężenie po ciężkim dniu, pozbycie się niewielkich dolegliwości  bólowych możemy wykonywać w zaciszu domowym z użyciem ręcznego sprzętu do masażu.

Wśród najpopularniejszych wymienić należy z pewnością masaż klasyczny, sportowy, izometryczny, tajski,  hawajski lomi lomi, tybetański, gorącymi kamieniami, stemplami ziołowymi, drenaż limfatyczny, masaż wodny, ajurwedyjski, akupresura itp.

Każdy masaż powinien być indywidualnie dobrany pod względem rodzaju i intensywności, wtedy może przynieść bardzo duże korzyści i poprawę samopoczucia. Masaż może mieć działanie lecznicze, uspokajające, pobudzające, energetyzujące, ujędrniające, pielęgnacyjne, wyszczuplające i inne. 

o Autorze

Ewa Kościelniak powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader