Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Fitness » Biustonosze sportowe i wygoda ich stosowania

Biustonosze sportowe i wygoda ich stosowania

autor: adamek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.09.2014 8:47, przeczytano razy: 483, słów: 397


Aktywność sportowa jest bardzo korzystna dla zdrowia, dlatego zarówno kobiety, jak tez mężczyźni powinni uprawiać jakieś sporty. Kobietom czasem bardzo ciężko zmobilizować się do uprawiania jakiegoś sportu, jednak powinny one zaopatrzyć się w specjalny strój.


Strój, który  być może pozwoli im rozpocząć jakieś ćwiczenia. Niezwykle ważny u kobiet jest dobór odpowiedniego biustonosza, ponieważ w czasie aktywności fizycznej biust narażony jest na przeciążenia oraz ruch, dlatego trzeba go odpowiednio chronić. Statystyki pokazują, że biustonosze sportowe noszone są jedynie przez 15% kobiet uprawiających jakieś sporty, a to nie są zbyt wysokie i zadowalające liczby. Biustonosze sportowe wcale nie powinny być wrogiem dla kobiety, a wręcz przeciwnie, bowiem one z pewnością sprawią, że każda kobieta będzie się czuła bardziej komfortowo podczas ćwiczeń. Bardzo ważne jest to, aby biustonosz był bardzo dobrze dopasowany, ponieważ taki zminimalizuje ruchy kobiecych piersi. Oprócz tego właściwy biustonosz absorbuje wilgoć ze skóry umożliwiając jej tym samym dopływ chłodzącego powietrza.


Sportowy biustonosz nie ma cienkich ramiączek, które mogłyby ocierać się o skórę albo gdzieś uwierać. Taśma pod biustem nie jest ani zbyt luźna ani zbyt ciasna, dzięki czemu na skórze nie pojawiają się żadne podrażnienia. Kupując sportowy stanik trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na swój typ sylwetki, a także na rodzaj aktywności, jaką będzie się wykonywało w tym staniku. Chłonność materiału, z którego wykonany jest biustonosz powinna na przykład odpowiadać ilości potu, jaki wydziela się podczas uprawiania sportu. Jeśli kobiety uprawiają kilka różnych sportów to prawdopodobnie będą one potrzebowały kilka różnych biustonoszy. Odpowiednio dobrany i profesjonalny biustonosz sportowy ogranicza ruchy biustu nawet o 74%, dlatego piersi cały czas zachowują swoją sprężystość i elastyczność. Przy zakupie biustonosza sportowego trzeba zwrócić uwagę na odpowiednia konstrukcję miseczek, obwód, regulowane ramiączka, a także jakość materiału, z jakiego wykonany jest ten produkt. W idealnym biustonoszu sportowym znajdują się miękkie oraz szerokie ramiączka, a wszystkie szwy i zapięcia są płaskie, aby nie uwierały kobiety podczas biegania lub innych ćwiczeń. Również miseczki mają specjalny krój, który redukuje drgania, a wewnątrz jest on bardzo przyjemny dla ciała.

 

Biustonosze sportowe są w pierwszej kolejności stosowane do ćwiczeń, jednak dzięki temu, że tak ładnie modelują biust, to kobiety bardzo chętnie zakładają je również pod obcisłe bluzki bądź sukienki.

o Autorze

Marcin Nowakowski - bloggerpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader