Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Dieta » Tabletki na odchudzanie – rodzaje i zastosowanie suplementów

Tabletki na odchudzanie – rodzaje i zastosowanie suplementów

autor: pittwriter | artykuł do pobrania

zamieszczono: 12.06.2014 13:57, przeczytano razy: 437, słów: 464


W trakcie odchudzania zdarzają się momenty, w których waga ani drgnie. Powodem takiego stanu rzeczy jest obniżony metabolizm, grzeszki żywieniowe lub zaprzestanie uprawiania sportu. 


Czy dieta wystarczy, by schudnąć?

Dieta jest niezbędna, jeśli zależy nam na szybkiej utracie wagi. W czasie jej stosowania należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwsza brzmi: nie omijaj posiłków. Jeśli myślisz, że rezygnując ze śniadania lub obiadu ułatwisz organizmowi skuteczne odchudzanie jesteś w błędzie!  Organizm nauczył się radzić sobie w okresach głodu i wykształcił mechanizmy, które pozwalają mu na prawidłowe funkcjonowanie, nawet w przypadku znacznego ograniczenia przyswajanych kalorii. Po ich uruchomieniu spada tempo przemiany materii, przez co odkłada się jeszcze więcej tkanki tłuszczowej. Tak więc, chcąc schudnąć osiągamy odwrotny efekt! Druga zasada skutecznego odchudzania to: pij dużo niegazowanej wody. Dzięki temu przyspieszysz metabolizm i oczyścisz organizm z toksyn. Trzecią istotną zasadą zdrowego i skutecznego odchudzania jest zwiększenie aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia pomogą pozbyć się tkanki tłuszczowej i wzmocnią tkankę mięśniową, czego rezultatem jest szczupła i ładnie wyrzeźbiona sylwetka.

Właściwie dobrane tabletki na odchudzanie wspomogą organizm w walce ze zbędnymi kilogramami, nawet po zakończeniu diety.

Niedoczynność tarczycy, cukrzyca, przewaga tkanki tłuszczowej nad tkanką mięśniową, a także niektóre leki, nieregularne posiłki i poddawanie się głodówkom- jest wiele czynników, które mogą spowodować obniżenie się tempa przemiany materii. Na szczęście istnieją tabletki na odchudzanie, które są w stanie podkręcić nasz metabolizm i tym samym przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Zaliczymy do nich suplementy na bazie naturalnych wyciągów z zielonej kawy i zielonej herbaty, kofeinę oraz l-karnitynę.

Nie każdy może pozwolić sobie na codzienne treningi. Dla tych z nas, którym brakuje czasu lub motywacji na codzienne ćwiczenia idealnym rozwiązaniem są tzw. spalacze tłuszczu. Najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie działają nawet wtedy, gdy ciało jest w spoczynku.

Kolejnym rodzajem tabletek na odchudzanie są preparaty hamujące łaknienie. Zazwyczaj zawierają chrom, który sprawia, że dłużej nie odczuwamy głodu, przez co rzadziej podjadamy między posiłkami.

Ostatnią grupą odchudzających suplementów są tabletki, których działanie sprowadza się do ograniczenia przyswajania węglowodanów i tłuszczy z przewodu pokarmowego. W składzie najlepszych tabletek na odchudzanie znajdziemy chitosan, pozyskiwany z pancerzy morskich skorupiaków oraz wyciąg z tamaryndowca (Garcinia cambogia). Pierwsza substancja nazywana jest „pożeraczem tłuszczu”, gdyż jedna cząsteczka chityny może przyciągnąć 20 razy więcej tłuszczu niż sama waży. Wyciąg z tamaryndowca hamuje proces powstawania tkanki tłuszczowej.

Wszystkie wspomniane tabletki na odchudzanie można dostać bez recepty w aptekach, sklepach dla kulturystów oraz w sklepach internetowych, które oferują największy wybór suplementów.

o Autorze

Andrzej Swistakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader