Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Dieta » Szybkie odchudzanie, czyli jak schudnąć wystrzegając się pułapek dietetycznych

Szybkie odchudzanie, czyli jak schudnąć wystrzegając się pułapek dietetycznych

autor: pittwriter | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.06.2014 15:12, przeczytano razy: 1815, słów: 319


Z przerażeniem myślisz o lecie, kusych topach i krótkich spódnicach? Wstydzisz się fałdek na brzuchu i grubych ud? To znak, ze czas na szybkie odchudzanie!


Choć nie ma jednej cudownej diety, która w cztery tygodnie sprawi, że schudniesz 50 kg i zaczniesz przypominać modelki na wybiegu, nie oznacza to, że nie możesz szybko stracić na wadze. Odchudzanie brzucha i nóg nie musi być katorgą! Kluczem do sukcesu jest zbilansowana dieta i odpowiednia suplementacja. Najlepiej, aby dieta była urozmaicona i dostarczała organizmowi wszystkich potrzebnych składników.

 

Dlaczego nasz organizm potrzebuje tłuszczów?

 

Słyszysz słowo „tłuszcz” i natychmiast masz przed oczami nieestetyczne fałdy na brzuchu i drugi podbródek. Tymczasem długotrwały brak wielonasyconych kwasów tłuszczowych fatalnie odbija się na układzie nerwowym. Dzieje się tak dlatego, gdyż kwasy tłuszczowe stanowią aż 60 proc. mózgu! Z tego powodu dieta niskotłuszczowa jest złym pomysłem na szybkie odchudzanie.

 

Nie ma węglowodanów- nie ma szczęścia

 

Okazuje się, że nasz mózg nie może żyć także bez węglowodanów. Pełnią one funkcję paliwa, a ich brak skutkuje osłabieniem pamięci i zdolności do koncentracji. Po odstawieniu węglowodanów możesz czuć się znużona i smutna. A do dlatego, że substancje te biorą udział w procesie produkcji serotoniny, zwanego hormonem szczęścia. Czy naprawdę jesteś gotowa zapłacić za odchudzanie brzucha pogorszeniem samopoczucia? Zanim jednak sięgniesz po batonik na poprawę humoru przypominamy, że organizm potrzebuje węglowodanów złożonych. Cukry proste, czyli cukier, mąka, białe pieczywo, słodycze to puste kalorie, które na zawsze powinny zniknąć z naszej diety!

 

W internecie roi się od „diet cud”, które często opierają się na spożywaniu konkretnych produktów z pominięciem całych grup żywieniowych (np. węglowodanów czy tłuszczów). Diety te obiecują szybkie odchudzanie i zazwyczaj kończą się …efektem jojo. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby schudnąć i utrzymać wywalczoną wagę.

o Autorze

Paweł Krotkowskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader