Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Dieta » Jak najlepiej dobrać odżywki na masę

Jak najlepiej dobrać odżywki na masę

autor: adamek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 03.12.2014 11:37, przeczytano razy: 376, słów: 422


Osoby, które mają problem z przytyciem bardzo często sięgają po odżywki na masę. Niezwykle istotne jest jednak to, że oprócz zażywania odżywek trzeba też przejść na odpowiednią dietę, która dostarczy organizmowi niezbędnej ilości białka, węglowodanów oraz witamin. 


Po odżywki na masę najczęściej sięgają osoby, które uprawiają sporty siłowe oraz wytrzymałościowe, jednak w małych ilościach są one również wskazane dla osób, ktoś mają problem z przybraniem na wadze. Dostarczają one wszystkim niezbędnych witamin oraz minerałów, a także białek i węglowodanów, które mają wspomóc przyrost tkanki mięśniowej, zwiększając przy tym wytrzymałość oraz wydajność mięśni.

Wśród najbardziej skutecznych odżywek na masę znajduje się : L-glutamina, węglowodany typu carbo, odżywki białkowe, DDA czyli kwas d-asparginowy. Współczesny rynek tego typu suplementów coraz bardziej rozwija się, dzięki czemu bez problemu można sobie dobrać ten najodpowiedniejszy. L-glutamina jest tak korzystna przede wszystkim z tego względu, że jest ona w stanie zatrzymać azot w organizmie, a azot odgrywa bardzo ważną rolę w budowie nowych białek. Oprócz L-glutamina ma bardzo pozytywny wpływ na poziom hormonu wzrostu, który bierze udział w budowaniu czystej masy mięśniowej, a także ma ona duży wpływ na zwiększenie zasobów glikogenu mięśniowego, który stanowi zapasowy materiał energii. Niezwykle powszechne są też DDA, czyli jedne z najnowszych odżywek na masę. Działanie tego preparatu jest mocno ukierunkowane na zwiększenie produkcji testosteronu, czyli hormonu, który jest odpowiedzialny za rozwój siły i masy mięśniowej. Po spożyciu tej odżywki na masę przed treningiem od razu można zaobserwować u siebie zwiększoną wytrzymałość, równomierny rozwój masy mięśniowej, a także poprawę samopoczucia. Wśród bardzo skutecznych odżywek na masę znajdują się też animonkwasy EAA, które zostały wstępnie przetworzone z białka na drodze procesu technologicznego. Coraz bardziej popularne wśród odżywek na masę są też odżywki węglowodanowe typu carbo. Charakteryzują się one składem, który bazuje na trzech różnych rodzajach węglowodanów, czyli glukozie, izomaltulozie oraz maltodekstrynie.

Odżywki na masę są bardzo korzystne dla osób, które po długiej przerwie niećwiczenia  chcą nadrobić wszelkie straty związane z masą mięśniową. Bez problemu można je kupić na przykład w specjalnych sklepach dla kulturystów. To miejsce jest najbardziej korzystne na tego typu zakupy przede wszystkim z tego względu, że tam jest największy wybór. Są tam dostępne odżywki na masę przeznaczone dla profesjonalnych sportowców oraz amatorów.

o Autorze

Adrian Zambowskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader