Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Dieta
Dieta – od czego zacząć?

Ile razy zdarzyło nam się zabierać za zmianę swojej diety i następnego dnia cała motywacja odchodziła? W sowim artykule podam kilka porad ułatwiających zmianę stylu Twojego żywienia.


Kawa dla smakosza

Każdy miłośnik kawy dobrze wie, że najbardziej aromatyczna jest ta przyrządzona w ekspresie, ze świeżo zmielonych ziaren. Poniżej przeczytacie, na co zwracać uwagę przy wyborze tego urządzenia.


Tabletki "kontrolujące" nasz apetyt

Jedną z głównych przyczyn otyłości jest nadmierny apetyt, co prowadzi do przyjmowania zbyt dużych ilości pożywienia. Sytuacja ta bardzo często kończy się nadwagą lub otyłością. Jak zatem pokonac nadmierny apetyt? 


Zindywidualizowana dieta dziś, zdrowie jutro

Na temat diet na przestrzeni dziejów urosło wiele teorii, tyleż samo sprzeczności i nieporozumień. Można śmiało powiedzieć, że każdy wiek miał swój własny, mniej lub bardziej słuszny, pogląd na temat odżywiania i tego, co w nim dobre, a co złe.Kolorowa żywność w domu

W ostatnim czasie obserwujemy rosnącą popularność barwników spożywczych do zastosowania w domu. W prasie i Internecie znajdujemy szereg informacji o tym jak szkodliwe są to dodatki, jak widać na wielu osobach nie robi to najmniejszego wrażenia.


Czynniki wpływające na naszą wagę.

W obecnych czasach posiadanie szczupłej sylwetki jest niezwykle pożądane. Wygląd zewnętrzny determinuje wiele ludzkich zachowań i ma wpływ na ogólne zadowolenie z życia. Niestety osiągnięcie wymarzonej figury bardzo często wymaga od nas wiele wysiłku i zaangażowania. 


Większość osób może schudnąć, jeżeli tylko chce

Nie ma na świecie człowieka, który nie chciałby być szczupły, jednak większość z nas ma trudności z osiągnięciem, a co gorsze z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.


Rola psychiki podczas odchudzania

Regułą jest, iż osoby, które wpisują w wyszukiwarce internetowej frazę pokroju: jak szybko schudnąć, skupiają się przede wszystkim na kwestii cielesnej. Czasem jest to jednak błąd, ponieważ problem może tkwić zupełnie gdzie indziej, czyli w psychice.


Dieta w niedoczynności tarczycy

Coraz więcej, przede wszystkim kobiet zmaga się ze schorzeniami tarczycy, m.in. jej niedoczynnością.Ze względu na te dolegliwości, najczęściej kobiety są częstymi pacjentami poradni dietetycznej.  


Woda a odchudzanie

Woda to życie. Jest niezbędna do wielu procesów życiowych. Jednym z nich jest usuwanie końcowych produktów przemiany materii. Woda to około 60% masy ciała osoby dorosłej. Woda to przekaźnik substancji odżywczych. To główny składnik krwi oraz mięśni.


Osteoporoza - co warto wiedzieć?

Niewiele się o niej wspomina, a tymczasem osteoporoza grozi większej liczbie osób niż cukrzyca czy nowotwory. Schorzenie to polega na zmniejszaniu się masy kości, co prowadzi do ich kruchości i podatności na złamania.


Dieta DASH a zdrowie

Staje się coraz popularniejsza, zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Mowa o diecie DASH. Warto dowiedzieć się czym jest ta dieta i poznać jej wpływ na zdrowie.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader