Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczeństwo dziecka

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.03.2015 9:46, przeczytano razy: 535, słów: 374


Nowy człowiek w domu to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Konieczne jest nie tylko przygotowanie się na to wydarzenie pod względem psychicznym, ale również wykonanie bardzo przyziemnych czynności i urządzenie pokoju dla dziecka.


W początkowej fazie rozwoju dziecko potrzebuje w zasadzie głównie łóżeczka, które może stanąć np. w sypialni. Istotne jest jednak samo wyposażenie łóżeczka, a więc pościel, kocyk, kołderka i poduszka.

W dzisiejszym pełnym alergenów świecie warto zawczasu zadbać o zdrowie swojej nowo narodzonej pociechy, zwracając szczególną uwagę na zabezpieczenie malucha przed roztoczami, jednymi z najsilniej działających na ludzki organizm alergenów. Niestety te pajęczaki o mikroskopijnej wielkości są zupełnie niewidoczne dla oka, dlatego tak łatwo uśpić naszą czujność, jeśli chodzi o zagrożenie dla dzieci i dla nas samych.

Ich ulubionym miejscem jest sypialnia, zagnieżdżają się w pościeli i materacach, mając tam dogodne warunki do żerowania. Żywią się ludzkim naskórkiem, którego w łóżku jest mnóstwo. 1 gramem naskórka można nakarmić ok. 100 tysięcy roztoczy. Dodatkowo jest tam ciepło i wilgotno, co stwarza im idealne warunki bytowania. Roztoczy nie tak łatwo się pozbyć, lepiej więc od razu zakupić specjalną kołdrę i poduszkę oraz materac antyalergiczny.

Kołdry i poduszki przeznaczone dla alergików są wykonane ze specjalnych materiałów. Wypełnienie muszą stanowić sztuczne włókna, których nie lubią roztocza, natomiast powłoczka najczęściej uszyta jest z bawełny, satyny czy batystu. Antyalergiczne działanie kołder i poduszek wzmacniają także dodatkowe filtry oraz odpowiednia wentylacja pomieszczenia.

Poduszki i kołdry antyalergiczne dzięki zastosowaniu specyficznych tkanin i wypełnień nadają się także do prania w wysokich temperaturach. Chodzi o to, aby unieszkodliwić roztocza w trakcie prania o temperaturze przekraczającej 90 stopni.

Kiedy już zabezpieczymy dziecko przed roztoczami, możemy myśleć o dalszym wyposażeniu i niezbędnych zakupach. Łóżeczko powinno być wykonane z naturalnego drewna, zaimpregnowane naturalnymi olejami, które nie uczulają. Warto też większą uwagę poświęcić na zabawki, gryzaki, grzechotki, którymi bawi się dziecko w pierwszych miesiącach i latach swojego życia. Powinny one być atestowane, zawsze dopasowane do wieku dziecka, bez małych elementów, które pociecha mogłaby połknąć czy włożyć do nosa.

Zapewnienie dziecku bezpiecznych i komfortowych warunków do zabawy to ważny element w wychowaniu pociech.

o Autorze

Ewa Kościelniakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader