Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:Zdrowie
Sprawdź swój wzrok, być może potrzebujesz okularów

 Nie bagatelizujmy regularnych wizyt u specjalisty. Regularne badanie wzroku może uchronić nas przed pogorszeniem się ostrości widzenia, a co za tym idzie przed noszeniem okularów. 


Współczesna stomatologia

Problemy z zębami to zmora większości osób – uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, wieloletnie zaniedbania powodują, że w pewnym momencie jest już za późno na leczenie. A pomyśleć, że trochę zaangażowania pozwoliłoby uniknąć problemów.


Twoje gładkie nogi

Gładkie, równo ogolone nogi to z pewnością marzenie każdej dbającej o siebie kobiety. Nie każda ma tyle szczęścia, by golić się raz na tydzień i paradować po plaży bez wstydu z odsłoniętymi nogami.


Nowa moda na "e-dymek"

Papieros elektroniczny aktualnie nie jest widziany tylko jako produkt wspomagający rzucanie palenia, ale i jako modny gadżet warty posiadania. Widoczny jest już codziennie na ulicach. Każdy z nich jest inny, idealnie dopasowany do nas i naszych oczekiwań, często również do naszego ubioru. Dlaczego warto wiedzieć coś o meningokokach?

Czym są meningokoki? Większość z nas słyszała tę nazwę, jednak - moge się założyć, że tak jest - nie do końca rozumie czym jest... no właśnie - co? Bakteria? Wirus? Grzyb?


Przyczyny niszczące zdrowie

Co może, źle wpływać na nasze zdrowie? Wiele czynników ma na to wpływ np. złe odżywianie, brak aktywności fizycznej, złe nastawienie do życia i otaczającej nas codzienności itp.


Jak dbać o soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe są bardzo podatne na gromadzenie się na nich zanieczyszczeń i mikroelementów. Zły sposób ich pielęgnacji może prowadzić do uczucia dyskomfortu podczas noszenia, a także do różnego rodzaju zakażeń. Muszą więc być pielęgnowane za pomocą określonych sposobów.


Aktywni seniorzy

  Senior większości ludzi kojarzy się w najlepszym wypadku z dziadkiem siedzącym w wygodnym, bujanym fotelu z gazetą w ręce. Innym skojarzeniem może być starsza pani lub pan stojący lub siedzący w poczekalni w kolejce do lekarza.


Sposoby na zmarszczki

Kobiety przed lustrem często zadają sobie pytanie: "czy nie można by było zlikwodować tych zmarszczek?" Samo ich usunięcie jest dzisiaj możliwe, lecz profilaktyla zawsze sprawdza się najlepiej. Dlatego też warto poznać metody, które skutecznie zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek.


Rodzaje wyprysku (egzemy) na dłoniach i jego leczenie

Niektóre grupy zawodowe takie jak:kosmetyczki, fryzjerki, pracownicy opieki medycznej, pracujący w gastronomii są objęte wyższym ryzykiem zachorowania na egzemę. Schorzenie to jest też coraz większym problemem ze względu na wzrost zachorowań na atopowe zpalenie skóry.


Diagnostyka nadciśnienia tętniczego

Nadciśnienie tętnicze to schorzenie niełatwe do diagnozy. Wynika to z braku jakichkolwiek dolegliwości w jego wczesnym stadium, przez co pacjenci nie są świadomi swojej choroby. Jedynym objawem wysokiego ciśnienia jest specyficzny ból głowy, który bywa jednak często bagatelizowany.


Jak dobrać okulary korekcyjne?

Dobry wzrok to podstawa. Kiedy jednak zaczyna zawodzić, warto sięgnąć po okulary korekcyjne. Pomogą one zniwelować konsekwencje każdej wady wzroku i znacznie poprawią jakość naszego widzenia.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader