Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:ZdrowieO bieganiu słów kilka

Jak zacząć? Co brać pod uwagę? W jaki sposób spalić najwięcej kalorii? Kiedy biegać - przed, czy po treningu siłowym, a może w osobnej sesji?


Masaż - sposób walki z wieloma problemami zdrowotnymi

Masaż to naturalna forma terapii wielu schorzeń, również tych związanych z psychiką, małą odpornością na stres, nerwicą, depresją, itp. Pozwala zwalczyć wiele zaburzeń organizmu, oddziałuje na układ nerwowy, pozytywnie wpływa na regenerację sił i rozluźnienie całego ciała. Bezpieczeństwo dziecka

Nowy człowiek w domu to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Konieczne jest nie tylko przygotowanie się na to wydarzenie pod względem psychicznym, ale również wykonanie bardzo przyziemnych czynności i urządzenie pokoju dla dziecka.


Spirometria - kiedy potrzebna?

Spirometria to nieinwazyjne badanie pozwalające ocenić pracę płuc oraz ich pojemność. Niezbędne dla osób po przebytych chorobach obturacyjnych, w wyniku których doszło do zwężenia dróg oddechowych utrudniającego oddychanie, np. przewlekła choroba obturacyjna czy astma.


Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Decydując się na transakacje zakupu poduszki ortopedycznej możemy napotkać na różne trudności ze względu na gigantyczną różnorodność i bardzo szeroki asortyment proponowanych nam wyrobów.


Implant, most czy proteza ruchoma - co wybrać?

Zdarzają się przypadki, kiedy usunięcie zęba to konieczność. Często jednak pacjenci nie wiedzą, iż powstała w uzębieniu luka wymaga wypełnienia. W przeciwnym wypadku może dojść do poważnych zmian, które z biegiem czasu mogą okazać się nieodwracalne.Domowe sposoby na bóle stawów - medycyna ajurwedyjska

Gorące okłady, masaż, zioła, zmiana diety, a może leki przeciwbólowe? Jak sobie pomóc z bólem i opuchlizną stawów? Podajemy proste, domowe receptury, które przyniosą ulgę. Co stosować, a czego unikać? Sprawdź...


Nabiał w diecie wegetariańskiej

Wokół spożywania mleka i produktów mlecznych narosło wiele mitów i kontrowersji. Przeczytaj, jak nabiał wpływa na nasz organizm oraz które produkty nabiałowe są polecane lub niewskazane dla osób typu wata, pitta i kapha?


Jak samodzielnie sporządzić mydło naturalne?

Świadomość osób, co do zdrowego i ekologicznego stylu życia, z roku na rok wyraźnie wzrasta. Coraz mądrzej zaczynamy robić zakupy, dokładnie czytając etykiety na produktach. Rozsądniej przeszukujemy również regały kosmetyczne, poszukując mydeł naturalnych.


Wdech, wydech – czyli co słyszy lekarz przez stetoskop

Większość wizyt lekarskich wiąże się z badaniem stetoskopem. Z pewnością każdy z nas będąc dzieckiem zastanawialiśmy się co tak na prawdę słychać przez to urządzenie. Postaram się wyjaśnić jak działa stetoskop i jakie są rodzaje.


Pielęgnacja skóry zimą

W tym artykule przedstawię zasady którymi należy się kierować, aby chronić skórę przed odmrożeniami, udzielając praktycznych informacji na temat najczęstszych problemów skórnych z którymi borykamy się zimą.


Jak chronić swój kręgosłup?

Współczesna ortopedia jest bardzo zaawansowaną dziedziną medycyny, która musi sprostać urazom oraz chorobom narządów ruchu, zarówno u tzw. zwykłego człowieka, jak i zawodowych sportowców, którzy są bardzo narażeni na wszelkiego typu urazy oraz przeciążenia.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader