Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Technika » Video » Telebimy - co warto wiedzieć?

Telebimy - co warto wiedzieć?

autor: sbart | artykuł do pobrania

zamieszczono: 12.03.2014 9:03, przeczytano razy: 482, słów: 373


Środki masowego przekazu stają się coraz bardziej nowoczesne, a co za tym idzie, wymagają również zaawansowanych rozwiązań. Na przestrzeni ostatnich lat, nauka poczyniła znaczące postępy, zwłaszcza jeśli chodzi o przekaz wideo. Przykładem tego mogą być chociażby telebimy.


Czym jest telebim?

Telebimy to nic innego jak ekrany, które zazwyczaj mają dość duże rozmiary. Matryca takiego ekranu jest w całości zbudowana ze specjalistycznych diod typu LED, dzięki czemu ekran jest kolorowy, a poszczególne, wyświetlane elementy bardzo dobrze widoczne. Cechą charakterystyczną, jaką posiadają telebimy jest przede wszystkim ich funkcjonalność. Nie ma bowiem znaczenia, w jakich warunkach będą wykorzystywane, obraz i tak będzie wyraźny. Nawet jeśli na telebimy padają promienie słoneczne, które na przykład w zwyczajnych telewizorach, utrudniają odbiór. Niezależnie od warunków, obraz na telebimach zawsze jest doskonale widoczny.

Jak jest zbudowany telebim?

Telebimy na tak zwanej budowie modułowej. Co to oznacza? Każdy telebim jest złożony z określonej ilości modułów. Mają one zazwyczaj postać prostokąta. Takich modułów może być kilka, w dużej mierze zależy to od wielkości, jaką docelowo mają posiadać telebimy. Oczywiście, moduł nie wyświetla całego obrazu, a jedynie jego określoną część. Razem z innymi modułami, składa obraz w całość.

Rozpowszechnienie telebimów

Obecnie, telebim cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ma je bardzo wiele firm, zwłaszcza zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i innych wydarzeń z branży rozrywkowej. Przykładowo, w czasie koncertu, kiedy osoby stojące najdalej od sceny niewiele widzą, to co się na niej dzieje jest pokazywane w powiększeniu właśnie za pomocą telebimów. Jest to niezwykle przydatne podczas imprez masowych, których liczba z roku na rok wzrasta. To oczywiście przekłada się na popularność telebimów i ich udział we współczesnym rynku.

Czy telebim może być szkodliwy?

Podobnie jak w przypadku wszystkich nowoczesnych wynalazków, tak w odniesieniu do telebimów narosło wiele kontrowersji. Przede wszystkim, zwraca się uwagę na to, że ich światło bywa zbyt mocne dla oczu przeciętnego użytkownika, zwłaszcza po zmroku. Wiele mówi się również o telebimach, które są montowane w pobliżu dróg i możliwości oślepienia kierowców, jeśli informacje, które pojawiają się na ekranach zmieniają się zbyt szybko, a światło jest zbyt intensywne.

o Autorze

Karol Stopka, współpraca przy artykule: Telebimy Flexvisionpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader