Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Technika » Video » Największy telewizor plazmowy

Największy telewizor plazmowy

autor: Masertiger | artykuł do pobrania

zamieszczono: 03.07.2009 10:03, przeczytano razy: 1760, słów: 280


Jaki jest największy telewizor i jakie jest jego działanie


Obecnie hegemonem w produkcji telewizorów jest firma  Panasonic. Może się ona pochwalić  telewizorem plazmowym o największej przekątnej.

Wydawało się że w najbliższym czasie nic nie przebije telewizora o przekątnej 103 a jednak...Firma Matsushita, która produkuje urządzenia elektroniczne dla Panasonica, zaprezentowała w przyszłym telewizor plazmowy o przekątnej 150 cali. Ekran 150 calowego telewizora jest na tyle duży, że umożliwia wyświetlenie dorosłego człowieka w jego naturalnych rozmiarach, ważył 215 kilogramów. Ma on kosztować 50 tysięcy dolarów, a Matsushita ma nadzieję, że rocznie uda jej się sprzedać 5000 tego typu urządzeń. Jest to prawdziwa gratka dla fanów kina i kibiców sportowych.

Działanie telewizorów plazmowych
Telewizory plazmowe działają na zasadzie subpiksel, który składa się z trzech podstawowych kolorów. Każdy piksel składa się z trzech identycznych mikroskopijnych otworów zawierających gaz szlachetny i posiadające po dwie elektrody. Plazma porusza się wzbudzana silnym prądem i emitując promieniowanie UV, które uderza w luminofor i na dnie i emituje światło widzialne w trzech podstawowych kolorach: niebieski, czerwony, zielony. Dopiero połączenie tych barw w o odpowiednim natężeniu pozwala na uzyskanie różnych kolorów.
Monitory plazmowe osiągają duże przekątna przy małej grubości, co przy tradycyjnych telewizorach jest trudno osiągalne.

Warto zwrócić też uwagę na odległość telewizora od widza. Minimalna odległość widza od telewizora powinna być równa trzykrotności wysokości ekranu (np. dla plazmy o przekątnej 42 cale odległość ta wynosi ok. 170 cm). Wtydy mamy pewność, że nie zobaczymy brzydkich pikseli.

o Autorze

masażysta, pracownik firmypowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader