Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Technika » Video » Gdzie kupować kable do instalacji telewizyjnych?

Gdzie kupować kable do instalacji telewizyjnych?

autor: qdc | artykuł do pobrania

zamieszczono: 02.12.2009 18:47, przeczytano razy: 788, słów: 295


Solidny kabel to w wielu dziedzinach duża cześć sukcesu odpowiedzialnego za jakość. Dotyczy to w bardzo dużym stopniu instalacji telewizyjnych. Jakość użytego kabla może mieć nie tylko wpływ na uniknięcie problemów w przyszłości, przede wszystkim daje gwarancje jakości odbieranego przez antenę sygnału.


Po co nam markowa antena o dużej średnicy z dobrej jakości konwerterem, jeśli kabel którego użyto przy montażu obniża jakość tego sprzętu nawet o kilkadziesiąt procent? Kabel powinen być dlatego dobierany z głową. Jak tego dokonać?


Z własnych obserwacji podaje zasadę numer jeden. Nigdy w życiu nie kupować w marketach lub u niesprawdzonych sprzedawców na allegro. Kable, które możemy tam zakupić zwykle odbiegają jakością od markowych kabli, a i kosztują albo nie mniej albo więcej. Doszedłem do tego kiedy instalator przyszedł podłączyć instalacje. Kabel sam przeciągnąłem wcześniej i był to (o zgrozo) niesamowicie tani (tak markety reklamują wszystko) kabel z pewnego znanego na rynku marketu budowlanego. Kiedy instalator zobaczył, że to tego typu kabel to mało nie spadł z balkonu i wcale mu się nie dziwie. Od razu wiedział, że instalacja nie zadziała. Tak też się stało. Okazało się, że kabel rozerwał się na jakimś odcinku, a najgorsze było to, że znajdował się już pod tynkiem. Mogłem więc jedynie pomarzyć o telewizji. Kabel rzeczywiście był marnej jakości. Można go było rozrywać paznokciami. Gdybym zastosował kabel dobrej marki, prawdopodobnie nic by się nie stało, a tak klapa. Co gorsza dowiedziałem się, że markowy kabel, który idealnie pasowałby do dobrej jakości anteny satelitarnej mógłbym nabyć u instalatora za mniejszą kwotę niż tą, którą zapłaciłem w sklepie. Wniosek z tego jeden. Absolutnie nie wolno kupować kabli na własną rękę w marketach i innych niesprawdzonych źródłach. Najlepiej zakupu dokonać w profesjonalnym sklepie bądź też poprosić o to dobrego instalatora telewizji satelitarnej.

o Autorzepowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader