Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Cenne wspomnienia

autor: papaj | artykuł do pobrania

zamieszczono: 29.09.2010 16:02, przeczytano razy: 1063, słów: 370


Niektóre momenty naszego życia są na tyle ważne i godne zapamiętania, że chcielibyśmy jak najwięcej z nich zachować. Nic tak nie cieszy, jak oglądanie ze znajomymi starych zdjęć i filmów ze studniówki, albo z ślubu.


Wspomnienia pozwalają nam wrócić na chwilę do dawnych czasów, które dla większości z nas są okresem, w którym lepiej nam się powodziło i byliśmy szczęśliwsi. Dzieje się tak zwykle dlatego, że mamy skłonność bardziej do tego, żeby pamiętać dobre rzeczy, które nas spotkały, niż złe. Dzięki temu, coś co się działo kilka lat wstecz, staje się dla nas pozbawionym zmartwień i problemów okresem, w którym przeżywaliśmy ważne dla nas chwile. To dlatego tak popularne jest na przykład filmowanie studniówek. Zapis ruchomego obrazu i dźwięku pozwala nam na bardzo dobre zachowanie tego wydarzenia i jednocześnie najlepiej oddaje atmosferę, która panowała wtedy.

Okazji, które wszyscy chcą uwiecznić jest dużo więcej. Potrzebny jest nam kamerzysta na ślub, wesele, chrzest i pierwszą komunię i różne inne wydarzenia, które wyznaczają pewne granice w naszym życiu. Takie jak przejście w dorosłość, początek wspólnego życia z drugą osobą, ważne wydarzenia w życiu dziecka. Dzięki kamerze będziemy mogli przeżywać te chwile jeszcze raz, a także przypominać sobie wszystkie szczegóły, które z czasem znikają z naszej pamięci. Przede wszystkim jednak, będziemy mogli wrócić na chwilę do czasów, które uważamy za szczęśliwsze i prostsze niż nasze obecne życie. Dzięki temu możemy na chwilę odpocząć od problemów, które nas dręczą i przypomnieć sobie okres, w którym wydaje nam się, że żadne problemy nas nie dotykały.

Mimo, że wspominanie jest bardzo przyjemne, musimy pamiętać, że nie należy za bardzo się mu oddawać. Trzeba pamiętać o tym, że zapamiętujemy tylko to co dobre i tylko dlatego tak się cieszymy kiedy oglądamy stare zdjęcia i filmy. Wtedy kiedy były one robione, też mieliśmy problemy, o których teraz już nie pamiętamy, albo wydają się one dużo mniejsze niż obecne. W takich chwilach, powinniśmy mimo wszystko zastanowić się nad tym co zmienić w naszym życiu, aby teraz było ono lepsze, a nie wracać do wspomnień

o Autorze

Romanpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader