Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Aparaty cyfrowe

autor: Nemon | artykuł do pobrania

zamieszczono: 27.12.2010 19:30, przeczytano razy: 1018, słów: 317


Rozwój technologii fotograficzne doprowadził do popularyzacji i powszechności fotografii amatorskiej. Obecnie każdy może mieć dobry aparat i potrafić obrobić zdjęcia, ale do prawdziwej fotografii, która jest sztuką fotoamator ma raczej daleko, co nie stoi na przeszkodzie kultywowania tego hobby.Rozwój technologii fotograficznej sprawił, że w sklepach ze sprzętem elektronicznym można zobaczyć coraz to nowocześniejsze aparaty cyfrowe. Technologia cyfrowa stałą się już na tyle profesjonalna, że aparaty cyfrowe prawie dorównują lustrzankom analogowym. Obecnie aparaty cyfrowe są głównym wyposażeniem niejednego wczasowicza, czy turysty. Jest również coraz więcej amatorów fotografii, którzy pstrykają zdjęcia gdzie popadnie.

Skąd tak znaczne interesowanie aparatami cyfrowymi? Z pewnością prócz strategii marketingowej korporacji sprzedających aparaty cyfrowe, przyczyniły się tu niewątpliwie korzyści wypływające z samej technologii fotografii cyfrowej. Po pierwsze fotki cyfrowe posiadają znacząco wyższe, można nawet stwierdzić, że prawie nieskończone możliwości obrabiania obrazów, oczywiście dzięki cechom zdjęcia cyfrowego i komputerom. Oprócz tego aparaty cyfrowe są dużo tańsze w eksploatacji i przy wywoływaniu odbitek.

Odbitki z filmu są dziś kosztowne, a  aparat cyfrowy umożliwia sprawdzenie zdjęć na ekranie lcd lub komputera i wybranie tych, które chcemy wydrukować. Przy analogowych aparatach takiej możliwości nie mamy. Aby ocenić jak wyszły fotografie musimy je uprzednio wywołać.

Podstawową wyższością, którą dysponuje fotografia cyfrowa w stosunku do analogowej jest obróbka zdjęć w specjalnych programach do obróbki zdjęć. Można więc stwierdzić, że obróbka zdjęć to zapewne jedna z cech, dzięki której fotografia cyfrowa ma więcej zwolenników. Obróbka zdjęć pozwala nam prawie dowolnie zmieniać obraz. Każdy wie, iż retusz i obróbka zdjęć pozwalają na usunięcie fałd, zmarszczek oraz wiele głębszych operacji. Oczywiście fotografia analogowa posiada swoje zalety, ale raczej zostanie wyparta przez aparaty cyfrowe. Pewnie zostaną przy niej fascynaci.

Wracając do retuszu zdjęć, trzeba przypomnieć, że przy fotografii analogowej także istnieje obróbka zdjęć, ale posiada o wiele mniejsze opcje.

o Autorze

Pozdrawiampowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader