Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Porównywarka telefonów

autor: kasiamango | artykuł do pobrania

zamieszczono: 08.01.2014 11:32, przeczytano razy: 531, słów: 515


Zakup telefonu to poważna decyzja, przed podjęciem wyboru należy wziąć pod uwagę własne potrzeby. Designerski wygląd nie jest najważniejszy, telefon musi przede wszystkim posiadać funkcje, które będą spełniać oczekiwania konsumenta. Ułatwić nam to może porównywarka telefonów.


Wybór między smartfonem a telefonem klasycznym

 

Telefony klasyczne mimo bogatej oferty smartfonów na rynku dalej są wybierane przez miliony użytkowników, szczególnie przez osoby starsze. Ich zaletą jest prostota i łatwość obsługi, są odpowiednie dla osób, które nie mają potrzeby korzystania z dodatkowych aplikacji. Z całą pewnością telefon klasyczny wystarczy osobie, której komórka służy jedynie do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Wielu osób wybiera właśnie ten model ze względu na posiadaną przez nie standardową, numeryczną klawiaturę. Do zalet tradycyjnych telefonów należy również prosta, intuicyjna nawigacja po menu oraz pojemność baterii. Ich zwolennicy uważają, że smartfony przerosły formę nad treścią.

 

Smartfony są idealne dla młodych, dynamicznych osób, które często przemieszczają się z miejsca na miejsce. Wysyłanie SMS i dzwonienie to tylko wycinek możliwości jakie posiada ten rodzaj telefonu komórkowego. Do zalet smartfonów należy również - odbieranie maili, łatwo dostępna przeglądarka internetowa, wysokiej jakości zdjęcia,aplikacje kompatybilne z oprogramowaniem komputerowym oraz obsługa dwóch kart SIM jednocześnie.

 

Modele telefonów są różne dotykowe, qwetry, slider czy z klamką. Dzięki porównywarkom komórkowym wybór telefonu jest znacznie łatwiejszy. W kilka sekund możemy znaleźć idealną ofertę dla siebie niezależnie od operatora. W ten sposób nie tracimy czasu na porównywanie ofert firm komórkowych, a wyboru możemy dokonać nie wychodząc z domu. Jest wiele serwisów oferujących właśnie taką usługę w sieci, np. teleKrowa. Skorzystanie z takiej funkcji strony jest całkowicie bezpłatne i proste, wystarczy wpisać ile minut dziennie prowadzimy rozmowy, ile wysyłamy sms-ów oraz jaki pakiet danych by nas interesował. Należy zaznaczyć rodzaj umowy, operatora, miesięczną wysokość abonamentu, koszt aktywacji oraz czy jest się klientem indywidualnym bądź firmą. Porównywarka sama zaproponuje nam najlepszą ofertę w zależności od naszych preferencji.

 

Wybierając model oraz markę


Model posiadający klawiaturę przypominającą komputerową cieszy się popularnością wśród miłośników pisania mali i wiadomości tekstowych. Prekursorem telefonów Qwerty była kanadyjska firma Blackberry. Warto wspomnieć o telefonach z klapką, które dość rzadko są już kupowane, posiadają one zazwyczaj dwa wyświetlacze, standardowy oraz niewielki w górnej części obudowy, który służy do wyświetlania godziny.

 

Na rynku największą popularnością cieszą się komórki produkowane przez fińską Nokię, na drugim miejscu znajduję się Samsung, zaś trzecią preferowaną przez konsumentów firmą oferującą telefony jest LG. Użytkownicy telefonów komórkowych są coraz bardziej wybredni, dlatego producenci co rusz wypuszczają na rynek nowe modele. Dostęp do takich aplikacji, jak Instragram czy Spotify nie jest już nowością - konsumenci chcą czegoś więcej, dlatego przed producentami stoi nie lada wyzwanie. Jedynym rozwiązaniem przy tak dużym wyborze modeli telefonów dla konsumenta wydaje się być skorzystanie z porównywarki telefonowej.

 

o Autorze

Kasia Mango, serwisantka z portalu http://telekrowa.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader