Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Technika » Telekomunikacja » Jak wybrać telefon komórkowy, aby nie żałować?

Jak wybrać telefon komórkowy, aby nie żałować?

autor: magdaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 30.03.2012 13:49, przeczytano razy: 844, słów: 398


Wybór telefonu komórkowego może był łatwy, jednak 10 lat temu. Liczba modeli była zdecydowanie mniejsza, ceny wysokie, a sprzęt miał ograniczone funkcje. Hitem była możliwość pisania smsów, tworzenia własnych dzwonków czy najprostsza gra. Teraz rynek telefonów komórkowych wygląda zupełnie inaczej.


Tym samym zmianie uległ sposób wybierania telefonu. Teraz nie wystarczy już rekomendacja sprzedawcy czy głos rozsądku wydobywający się z naszego portfela. Telefonów jest dużo, w dodatku ich ceny są zbliżone. Opinii szukamy u znajomych oraz w serwisach z recenzjami sprzętu. Jak przebić się przez ekrany pełne tekstu i znaleźć telefon dopasowany do naszych potrzeb?

Na samym początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy telefon ma służyć nam do dzwonienia i smsowania, czy powinien być wyposażony w dodatkowe funkcje takie, jak odtwarzacz muzyczny, aparat cyfrowy, latarka, przeglądarka internetowa. Równie ważna jest bezawaryjność, do tej pory za najmniej psujące się, uważa się telefony Nokia. Nie bez znaczenia pozostaje również bateria, zwłaszcza, jeśli ktoś prowadzi długie rozmowy, a nie zawsze ma możliwość podłączenia telefonu do ładowarki. Za telefon, który ma niezbędne minimum trzeba zapłacić od 100 do 500 złotych, w zależności od marki.

Dla bardziej wymagających, którzy funkcję dzwonienia traktują raczej jako dodatek do całej reszty, najodpowiedniejszy będzie telefon multimedialny z własnym systemem operacyjnym. Smartfony, bo tym mianem się je określa, korzystają najczęściej z oprogramowania o nazwie Android albo Windows Phone. Umożliwiają nie tylko swobodne przeglądanie internetu, ale również obróbkę zdjęć, korzystanie z szeregu aplikacji, nawigację gps i inne, mniej lub bardziej potrzebne. Dotykowy ekran, w który zostały wyposażone pozwala na dość swobodne pisanie smsów, choć można się spotkać z rozwiązaniem fizyczna klawiatura qwerty + ekran dotykowy. Ceny smartfonów kształtują się różnie. Za nowości trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, starsze modele można kupić już za kilkaset. Należy jednak pamiętać, że smartfony mają jedną wadę – ich bateria nie starcza na zbyt długo – góra 1-2 dni, co związane jest z wysokim ich zużyciem – aplikacje sporo potrzebują.

Na co się zdecydować? Najlepiej przejrzeć rankingi, spisać wszystkie cechy, które będą dla nas ważne w nowym sprzęcie i wybrać się do sklepu. Przed kupnem dobrze, jeśli telefon przetestujemy – sprawdzimy, jak leży w dłoni, jaka jest jego waga czy obudowa jest wytrzymała. Dobrze przemyślany zakup sprawi, że telefon posłuży nam długo.

o Autorze

M.B.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader