Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Technika » Telefon komórkowy elektronicznym kluczem

Telefon komórkowy elektronicznym kluczem

autor: Quantex New Technologies | artykuł do pobrania

zamieszczono: 16.11.2012 10:58, przeczytano razy: 1150, słów: 382


Czy wiesz, że Twoja komórka potrafi otwierać drzwi? Nowa austriacka technologia wireless do otwierania drzwi telefonem komórkowym. To co jeszcze niedawno wydawało się wizją przyszłości staje  się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym każdego dnia. 


Popyt na inteligentne rozwiązania wzrasta bo coraz więcej klientów przywiązuje wagę, aby najnowsze osiągniecia techniki stosować na co dzień. Najważniejsze motywy konsumentów i równocześnie korzyści ze stosowania nowoczesnych technologii to bezpieczeństwo, komfort i innowacyjność. Badania Deloitte wykazały, że  37 % społeczeństwa jest zainteresowane możliwością otwierania pomieszczeń bez użycia klucza i równocześnie możliwością bycia informowanym na odległość o aktualnym stanie mieszkania, firmy i ewentualnych zagrożeniach. 20 % najchętniej sama chce sterować taką techniką! Ten trend jak wiele innych przyszedł do nas z USA. Technologia powstała w Austrii, a w Polsce wdrażana jest przez Quantex New Technologies pod nazwą blueKD - bluetooth kontrola dostępu.

Bezpieczeństwo blueKD

Bezpieczeństwo systemu blueKD gwarantują następujące fakty:

  • Bluetooth przemysłowy klasy I zmienia 1.700 razy na sekundę frekwencje tak więc zakłócenia frekwencji są niemożliwe. 
  • Autoryzacja jest zabezpieczona 128-Bit-Kodem.
  • Kod jest tylko jeden raz (przy pierwszym zameldowaniu) przekazywany. Od tej chwili jest w pamięci modułu.  Poprzez zbliżenie telefonu komórkowego następuje kontrolowana autoryzacja bez  przekazywania danych. W razie zgubienia telefonu komórkowego system można deaktywować. 
  • Moduł znajduje się od wewnątrz i nie ma do niego dostępu od zewnątrz  jak np. przy NFC-Sensorach, systemach na odciski palców i klawiatury z kodem, które umieszczane są na zewnątrz i mogą ulec sabotażowi.

Kontrola dostępu przy pomocy odbicia palca umożliwia nie tylko osobom prywatnym życie bez klucza, ale znacznie upraszcza dostęp dla osób trzecich. Można je w zależności od potrzeb autoryzować (również poprzez odcisk palca) aby udostępnić im wstęp i równocześnie zdefiniować czas i obszar dostępu np. tylko w poniedziałki od godz. 9:00 -14:00 lub tylko do garażu, tylko do ogrodu.

Całkowicie bezdotykowy system kontroli dostępu to system otwierania drzwi telefonem komórkowym. Zamek rozpoznaje moduł Bluetooth zawarty w komórce zbliżającej się, autoryzowanej osoby  i automatycznie otwiera drzwi. Na okres np. urlopu jest możliwa jednorazowa autoryzacja dla sąsiadów umożliwiająca im dostęp do mieszkania. W tym wypadku ich komórka służy jako klucz do „jednorazowego użytku”.

o Autorze

R.Matthias Kubicki CEO Quantex New Technologies, Kontakt: www.kd.quantex.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader