Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Technika » Motoryzacja » Jaki wybrać typ motocykla?

Jaki wybrać typ motocykla?

autor: boby9 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 28.07.2014 12:11, przeczytano razy: 367, słów: 352


Jest wiele producentów, którzy każdego roku wypuszczają na rynek kilka nowych modeli motocykli. Pojazdy te mają często sporo wspólnych cech, natomiast istnieje ich podział na kilka typów. Taka kategoryzacja jest niezbędna ze względy na różnice w konstrukcji oraz charakterze motocyklu.


Chopper

Chopper to maszyna, której nie da się zignorować. Jest bardzo ciężka, mimo, że nie posiadają owiewek, przedniego błotnika, dużego siedzenia czy dużego baku. Cechą charakterystyczną każdego choppera to długi widelec i wiele elementów chromowanych. W tym modelu motocykla główny nacisk jest stawiany na dużą indywidualność maszyny- im bardziej oryginalniejsza, tym lepsza.

 

Cruiser

Często mylony z chopperem, ponieważ podobnie nie posiada wysokiego siedzenia, dużego baku oraz owiewek. To bardzo ciężka maszyna, której waga osiąga czasem nawet 300 kg. Jest to motor do turystycznych wypraw. Wydłużona kierownica wymusza na kierowcy prosta postawę, która jest wygodna w długich podróżach. Cruisery, ze względu na swoją ogromną wagę są motocyklami dla doświadczonych kierowców.

 

Naked

Ten model motocyklu ma charakter sportowy. Nie posiada owiewek ani szyby, co umożliwia widok na silnik. Są to motocykle bardzo wygodne, które swoją konstrukcją nawiązują do klasycznych modeli.

 

Sportowe

To motocykle, które posiadają dużą moc i moment obrotowy. Są bardzo lekkie, czyli mają łatwą sterowność, duże osiągi, świetne hamulce i twarde zawieszenie. Wadą typowych motocykli sportowych jest niewygodna pozycja kierowcy. W przeciwieństwie do innych jednośladów, te posiadają rozbudowane owiewki. Poszerzenie ich jest konieczne by zmniejszyć opór powietrza.

 

Cross

Jest to motocykl, który nie posiada homologacji (czyli nie może poruszać się po drogach). Jednym z powodów jest fakt, że motor ten nie posiada żadnej elektroniki, czyli migaczy, świateł itd. Jest przeznaczony głównie do sportowych wyczynów. Charakterystyczne dla crossów jest połączenie dużej mocy z relatywnie niską wagą i poręcznością.

Jest oczywiście o wiele więcej typów motocykli i każdy z nich posiada charakterystyczne cechy. Wybór pojazdu powinien głównie zależeć od preferencji kierowców oraz od stopnia ich drogowego doświadczenia. Początkujący miłośnicy motoryzacji, powinni skupić się na lekkich i sterownych modelach, i zwrócić uwagę przede wszystkim na konstrukcję pojazdu.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.emarket.romet.pl/motoryzacja/motocykle

o Autorze

ARKUS & ROMET Group Sp. z o.o.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader