Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Motoryzacja
Parkingi słów kilka

W dzisiejszych czasach co druga osoba ma swój samochód, a często nie stać go na garaż a boi sie zostawić swoje auto przed domem. Właśnie tutaj z pomocą przychodza parkingi.


Wynajem samochodów - czy warto?

Czy warto korzystać z serwisów wynajmu samochodów czy jednak lepiej powołać się na komunikacje miejską czy chociażby własny samochód? W tym artykule dowiecie się troche więcej o wypożyczalniach samochodów.


Bezpieczna jazda po zmroku – wskazówki

Jazda po zmroku jest mało komfortową sytuacją dla wielu kierowców. Jak sprawić, aby stała się bezpieczna? Co zmienić w samochodzie, aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy w ciemności?


Eco Driving - technika jazdy ekonomicznej

Wysokie ceny paliw okazały się nie tylko chwilowym zawirowaniem na rynku, ale nową rzeczywistością, z którą trzeba sobie na co dzień radzić. Pomocne w tej sytuacji okazują się zasady ekonomicznej jazdy - w skrócie eco driving.Orurowanie samochodu – czy warto je montować?

Piękne chromy zawsze robią wrażenie. Warto jednak pamiętać, że orurowanie samochodu ma przede wszystkim praktyczne przeznaczenie. Komu i kiedy może się przydać?


Jak używać sprzęgło w samochodzie

Sprzęgło poprzez swoją pracę narażone jest na częste awarie, a te po wizycie w serwisie samochodowym okazują się niezwykle kosztowne. Jednak to, po jakim czasie się ono zużyje, zależy przede wszystkim od samego kierowcy.


Czy warto regenerować amortyzatory?

Amortyzatory stanowią podstawę każdego samochodu. Ze względu na pracę jaką wykonują, narażone są na szybkie zużycie. Zależy to oczywiście od nawierzchni po jakiej porusza się samochód, ale też od stylu jazdy kierowcy.


Odpowietrzanie układu hamulcowego

Układ hamulcowy to bardzo ważny zespół w samochodzie. Niestety, często dochodzi do usterek jego części, takich jak klocki, czy tarcze hamulcowe. Jeśli już zachodzi konieczność wymiany, warto przy okazji sprawdzić, czy układ jest nie zapowietrzony.


Naprawa lub regeneracja chłodnicy

Jedną z najbardziej narażonych na uszkodzenie części podczas kolizji jest chłodnica. Znajduje się ona z przodu samochodu i nawet niewielka stłuczka może spowodować jej uszkodzenie.


Uchwyty szybkiego reagowania - i wszystko w porządku!

Toporek znajdujesz pod siedzeniem, a linę w schowku przed pasażerem? To znak, że czas zadbać o porządek na pokładzie Twojego samochodu. Jak się za to zabrać?


Łożyska samochodowe - jak poznać te dobre?

Auto części które wprawiasz w swoim aucie, muszą być najlepszej jakości tak aby ich rzetelność była potwierdzona przez eksploatatorów i osób naprawiające auta.


Jak dbać o klimatyzację w aucie?

Jeszcze do niedawna klimatyzacja w samochodzie była uznawana za nie lada luksus. W dzisiejszych czasach jest ona już bardzo popularnym urządzeniem.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader