Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Technika » Budownictwo » Żarówka LED - oszczędna i ekologiczna?

Żarówka LED - oszczędna i ekologiczna?

autor: mwebsolutions | artykuł do pobrania

zamieszczono: 17.06.2014 20:25, przeczytano razy: 529, słów: 404


O oświetleniu LED słychać wszędzie: to rozwiązanie zaawansowane technologiczne, bezstratne, ekonomiczne i ekologiczne, to żarówka, która będzie dominować w oświetleniu przez najbliższe kilkadziesiąt lat.. Czy na pewno? Sprawdzimy na przykładzie!


Żarówki led to jedne z najbardziej energooszczędnych i nowoczesnych systemów oświetleniowych dostępnych w chwili obecnej na rynku. Konstrukcja tych niesamowicie wydajnych i oszczędnych żarówek zawarta jest w wysokiej jakości materiałach (diodach), z których są wykonane. Ten rodzaj żarówek led wykorzystywany jest bardzo powszechnie w wielu dziedzinach naszego życia. Oświetlenie przy pomocy żarówek led możemy spotkać w domach, biurach, punktach użyteczności publicznej, samochodach czy nawet w basenach! Tak szerokie zastosowanie dowodzi, że żarówki led spełniają wszelkie wymogi nie tylko czysto użytkowe jak wydajność czy żywotność, lecz równie są energooszczędne, co na chwilę obecną jest niewątpliwym atutem.

Jeśli zdecydujemy się na zastosowania w naszych domach oświetlenia typu led wysokiej jakości to możemy być pewni, że przez najbliższe kilka lat nie będziemy zmuszeni wymieniać naszego oświetlenia. Dłuższy czas pracy w odróżnieniu od zwykłej żarówki, która świeci około 800 godzin – żarówka led nawet 15 lat (jeśli będziemy jej używać przez 8 godzin dziennie). Różnice są kolosalne i widoczne gołym okiem. Oświetlenie led pozostaje bezkonkurencyjne.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej energooszczędność produktów oświetleniowych jest niewątpliwe jednym z najistotniejszych elementów składających się na atrakcyjność produktu. Zatem przedstawimy sobie jak pod tym względem prezentuje się żarówka led. W naszym przykładzie wystąpi żarówka led o mocy 10W (moc 900 lm). Odpowiednikiem będzie nasza tradycyjna żarówka o mocy 75W. Sytuacja przedstawia się następująco: żarówka tradycyjna pobiera 8 razy więcej energii niż jej ledowy odpowiednik. Ponad 90% energii ze zwykłej żarówki zużywana jest na wytwarzanie ciepła! Zatem widać, iż straty energii są bardzo duże. W odróżnieniu nasza żarówka led maksymalnie minimalizuje starty energii, która nie jest przetwarzana nie potrzebnie na ciepło lecz na światło.

Ledy są eko, gdyż nie posiadają w swojej konstrukcji szkodliwych substancji, takich jak freon czy też rtęć. Dodając do tych wszystkich atutów ogromną oszczędność dla naszego portfela, nie powinniśmy mieć już żadnych złudzeń, na jaki produkt warto postawić inwestując w oświetlenie w naszym domu, biurze czy też ogrodzie. Żarówki led to doskonały wybór!

Produkty do testów dostarczył producent ledów - Lumenmax Polska

o Autorze

Marcin Wicherpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader