Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Budownictwo
Na co zwrócić uwagę kupując gotowy dom?

Budowa domu nie należy do zadań prostych, coraz częściej spotykamy się więc z opinią, zgodnie z którą znacznie lepszym posunięciem wydaje się zakup gotowego budynku. 


Zaplecze socjalne na budowie – obowiązujące przepisy.

W artykule przedstawię jak w świetle obowiązujących przepisów powinny wyglądać pomieszczenia socjalne dla pracowników zatrudnionych na budowie. Opiszę wymagania wynikające z obowiązujących przepisów. Wymagania te określają dwa rozporządzenia:


Zastosowanie namiotów magazynowych

Namioty magazynowe to efektywna kosztowo alternatywa dla hal zabezpieczających wielkogabarytowe produkty. Dzięki swojej charakterystyce są coraz częściej wykorzystywane w polskim przemyśle.


Ogrzewanie – ważny aspekt mieszkania

Dobrze zorganizowana kotłownia to gwarancja właściwej temperatury w chłodniejsze dni oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Jak zatem zorganizować pomieszczenie w sposób, aby gwarantowało spełnienie wszystkich pokładanych w nim zadań i oczekiwań?Prawo budowlane a rozbiórka budynku bez pozwolenia

W przestrzeni internetowej można znaleźć szereg publikacji z zakresu prawa budowlanego. Większość z nich skupia się na formalnych aspektach realizacji procesu budowlanego. Brakuje jednak opracowań charakteryzujących regulacje obejmujące rozbiórkę budynków, czy instalacji.


Najpopularniejsze biurowce w Warszawie

Na wysoką pozycję firmy na rynku składa się wiele czynników, w przypadku niektórych zaś możemy mówić o takich, które budzą niemałe zaskoczenie.


Kolektory słoneczne - na jakie parametry zwracać uwagę?

Kolektory słoneczne - na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Krótki przewodnik po parametrach technicznych kolektorów słonecznych, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru kolektora.


Zabezpieczenie budynku przed gołębiami

Ptaki jedynie z pozoru są niegroźne. Następstwem ich obecności w miastach są zabrudzone elewacje, co wpływa na wygląd obiektu i wydatki na jego utrzymanie. Odpady po gołębiach są także siedliskiem bakterii i pasożytów. Rozwiązaniem jest zastosowanie systemu zabezpieczeń przed ptakami.


Jaką piankę poliuretanową wybrać?

Pianka poliuretanowa występuje w dwóch typach: Dwuskładnikowa piana otwartokomórkowa (miękka). Dwuskładnikowa pianka o zamniętych komórkach (inaczej twarda lub sztywna).


Nasze domowe bezpieczeństwo.

Każdego dnia w Polsce okradanych zostaje dziesiątki, czasem nawet setki mieszkań i domów. Przyczyn tego nagminnego zjawiska można doszukiwać się w coraz większej przepaści uwarstwienia społecznego, żądzą łatwego pieniądza czy nawet uzależnieniem od adrenaliny. Jak się uchronić?


STOP korozji na obiektach stalowych

Rdza, czyli nalot o brunatnym zabarwieniu pojawiający się na powierzchni stalowych obiektów to efekt działania korozji chemicznej. Jest ona niczym innym jak reakcją chemiczną pomiędzy tlenem pochodzącym z powietrza, a żelazem.


Stawiamy na odporną podłogę, czyli posadzki epoksydowe

Posadzki epoksydowe są wykorzystywane na świecie już od ponad pół wieku. Szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych i przemysłowych. Warto jednak przed zakupem tego typu materiału budowlanego poznać jego najważniejsze cechy.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader