Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


BudownictwoStan deweloperski vs pod klucz

Szukający mieszkania czy apartamentu na rynku pierwotnym stają przed dylematem – czy zdecydować się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim czy raczej wykończonym pod klucz. Czym różnią się te opcje i dla kogo są przeznaczone?


Rewitalizacja obszarów miejskich

W przestrzeni publicznej słowo rewitalizacja stało się wytrychem, sloganem służącym za przysłowiową misje samorządów lokalnych czy organizacji.Zalety badań wizualnych przy ocenie trwałości konstrukcji spawanej

Wszystkie konstrukcje spawane powinny charakteryzować się maksymalną wytrzymałością. Inwestorom zależy bowiem na przedłużeniu żywotności projektów i ograniczeniu kosztów serwisowania.


Ogrzewanie gazem z przydomowego zbiornika

Ogrzewanie gazem zarówno z sieci gazowej, jak i za pomocą gazu płynnego ze zbiornika, jest ciekawą alternatywą dla innych metod zapewnienia odpowiedniej temperatury w domu. Warto zatem zastanowić się nad opcją przydomowych zbiorników na gaz.


Kiedy najtaniej wynająć mieszkanie?

Z roku na rok odsetek ludzi, którzy wynajmują mieszkanie jest coraz większy. Warunki wynajmu w porównaniu do bardziej rozwiniętych krajów wciąż są jednak trudne. Kiedy jest najlepsza pora, aby szukać mieszkania?


Jak wybrać idealne kratki ściekowe

Funkcjonowanie każdego zakładu zależy zazwyczaj od wielu elementów. Z pozoru nieistotne odgrywają jednak kluczową rolę. Do takich elementów należą kratki ściekowe. W jaki sposób dokonać ich wyboru, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie całego systemu odwodnienia? Sprawdźmy.Dachówka - jaką wybrać?

Dach pełni funkcję ochronną i ozdobną zarazem. Położenie dachu to wydatek kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pytanie jakie warto postawić dzisiaj, to czy warto nadal płacić znacznie więcej za dachówkę ceramiczną, jeśli możemy mieć dach z dachówki cementowej?


Kotły węglowe - górne czy dolne spalanie?

Węgiel kamienny jest wciąż (i pozostanie na długo) podstawowym źródłem energii stosowanym w instalacjach grzewczych w polskich, indywidualnych gospodarstwach domowych. „Na głowę bije” instalacje wykorzystujące gaz ziemny, czy olej opałowy. 


Charakterystyka czyszczenia strumieniowo-ściernego

Metod oczyszczania powierzchni jest naprawdę dużo,  w tym artykule chciałbym przyjrzeć się nieco bliżej metodzie strumieniowo-ściernej, czyli tak zwanemu piaskowaniu.


Jak wybrać wpusty podłogowe do zakładu

Każdy zakład przemysłowy powinien posiadać sprawnie działający system odwodnienia. Bardzo ważnym elementem takiego systemu są wpusty podłogowe. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób wybierać poszczególne elementy systemu, aby całość działała sprawnie i bez zarzutu.


Budownictwo energooszczędne – czym się charakteryzuje?

Ostatnie kilka lat upływa w naszym kraju pod znakiem budownictwa energooszczędnego. Poświęca się mu coraz więcej uwagi, apeluje się o wprowadzanie w życie jego zasad, przekonuje się, że nie mamy wcale do czynienia z inwestycjami generującymi ogromne wydatki. 


Żarówka LED - oszczędna i ekologiczna?

O oświetleniu LED słychać wszędzie: to rozwiązanie zaawansowane technologiczne, bezstratne, ekonomiczne i ekologiczne, to żarówka, która będzie dominować w oświetleniu przez najbliższe kilkadziesiąt lat.. Czy na pewno? Sprawdzimy na przykładzie!
Powered by ArticleMS from ArticleTrader