Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:Technika
Na co zwrócić uwagę przy zakupie DVD?

Sprawdzasz program telewizyjny, ale znów nie znajdujesz w nim żadnej ciekawej propozycji na wieczór? Za oglądanie filmów w internecie najczęściej musisz płacić? Nie masz ochoty wychodzić do kina? Kup sobie DVD i oglądaj to, na co masz ochotę i kiedy chcesz.  


Odtwarzacz DVD czy Blu-ray?

Chciałbyś zebrać własną kolekcję filmów, ale nie wiesz na jaki nośnik się zdecydować? Przeczytaj czym charakteryzuje się DVD, a czym Blu-ray. Przemyśl, który odtwarzacz zakupić  i oglądaj swoje ulubione filmy.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie tabletu?

Świat staje się coraz bardziej skomputeryzowany. Prawie każdy ma laptopa i telefon komórkowy. Dzięki obydwu można połączyć się z internetem, ale pierwszy bywa mało mobilny, a drugi oferuje mało funkcji do pracy. Może to czego potrzebujesz, to tablet? 


Na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

Planując zakup sprzętu, który ma nam służyć przez lata, warto podjąć dobrze przemyślaną decyzję. Takim sprzętem jest np. telewizor. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze spośród niezliczonej liczby modeli?Telewizor LCD, plazmowy, LED czy 3D?

Telewizory kineskopowe powoli przechodzą do historii. W sprzedaży są już wyłącznie telewizory z płaskimi ekranami. Do wyboru są cztery typy: LCD, plazmowe, LED i 3D. Na który z nich się zdecydować? Jakie są ich wady i zalety?


Jak wybrać telewizor?

Kiedyś szczytem luksusu w ogóle był telewizor. Nieraz sąsiedzi z okolicznych domów zbiegali się, aby wspólnie obejrzeć wydanie wiadomości, film. Jednak czasy sprzed 50 lat bezpowrotnie minęły. Teraz telewizor stanowi podstawowe wyposażenie każdego domu, podobnie, jak miotła czy kubeł na śmieci.


Jak rozruszać koła zębate?

Dzisiejsze skrzynie biegów to nic innego, jak rozwinięcie pomysłu sprzed ponad 110 lat. Tak, jak cała historia motoryzacji, ich rozwój to ciągła pogoń za usprawnieniami.


Apple niezaprzeczalnym liderem na rynku technologii mobilnych

Kiedy w 2007 roku na sklepowe półki trafił pierwszy model iPhone’a, nikt nie mógł przypuszczać jak bardzo wpłynie on na światowy rynek telefonów. Pośród producentów smartfonów królowały Nokia oraz RIM, a najpopularniejszymi systemami operacyjnymi były Symbian i Windows Phone.


Kolektory słoneczne w lotnictwie

Kolektory słoneczne kojarzą się zwykle z budownictwem. Jednak technologia pozyskiwania energii ze słońca znajduje użycie także w innych dziedzinach. Na przykład lotnictwie. Dwóch Szwajcarów stworzyło samolot napędzany energią słoneczną.


Krótka historia diody

Ścieżka rozwoju diody prowadzi przez laboratoria najważniejszych naukowców i wynalazców epoki przemysłowej. Wiedzie z Londynu, przez wilhelmińskie Niemcy i brytyjskie Indie do Stanów Zjednoczonych i z powrotem na Wyspy.


Jaka będzie przyszłość zegarków

Wraz z postępem technologicznym zmienia się wygląd i funkcjonalność przedmiotów codziennego użytku. Zegarek, który towarzyszy nam od wieków jest świetnym przykładem tego jak te zmiany zachodzą.


Zegarki kieszonkowe

Historia zegarka kieszonkowego sięga XVI wieku. Wtedy powstały pierwsze konstrukcje w Niemczech i we Francji. Mimo wielu nowych wynalazków (przede wszystkim zegarka na rękę) ma on wciąż swoich fanów i wciąż jest produkowany.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader