Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:TechnikaCNC- rewolucja w przemyśle

Maszyny CNC na stałe już weszły do większości przedsiębiorstw. Takie urządzenia sterowane numerycznie wykorzystują już nie tylko ogromne zakłady produkcyjne ale także niewielkie warsztat. Jak jednak wyglądała ich historia? I, dlaczego tak naprawdę zrewolucjonizowały przemysł?


Optymalizacja kosztów produkcji obwodu drukowanego

Artykuł ten przedstawia kilka prostych zasad, których przestrzeganie w trakcie projektowania obwodów drukowanych pozwala zredukować koszty produkcji.Transformatory mocy

Transformator jest urządzeniem elektrycznym, które służy przede wszystkim do zamiany układu napięć i prądów przemiennych na układ o innych wartościach z zachowaniem tej samej częstotliwości za pomocą pola magnetycznego.


Wyposażenie gastronomii – zalety stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym materiałem przy produkcji wyposażenia gastronomii. Niezależnie od skali zaplecza gastronomicznego, większość jego wyposażenia prawie zawsze wykonana jest właśnie z tego materiału.


Jak powstaje telewizja online?

Młode pokolenie wyznacza nowe trendy w modelu konsumpcji treści multimedialnych. W efekcie czego tradycyjna telewizja coraz częściej ustępuje miejsca telewizji online. Czy wiecie jak powstała telewizja tvnplayer.pl?


Elektrownie słoneczne

Elektrownie słoneczne jeszcze niedawno kojarzyły się wyłącznie z programami popularno naukowymi, dziś z powodzeniem stosuje się je, jako główne źródło zasilania bądź w połączeniu z innymi popularnymi i tanimi w eksploatacji systemami.Rodzaje przenośników taśmowych oraz ich parametry

Rozwój technologiczny jest widoczny w różnych gałęziach gospodarki w Polsce. Jedną z nich jest także przemysł, który zyskał dużo dzięki nowoczesnym maszynom.


Nowoczesne urządzenia transportujące materiały i ich wykorzystanie

Przemysł jest cały czas silnie rozwiniętą dziedziną gospodarki w Polsce. W naszym kraju stale działa wiele fabryk, warsztatów i zakładów produkcyjnych.


Czajniki elektryczne

Kiedy chcemy mieć wrzącą wodę, to musimy ją sobie w jakiś sposób zagrzać. Możemy wybierać, jak przygotujemy nasz wrzątek. Tradycyjne czajniki, które ustawiamy na palniku kuchenki i w których podgrzewamy wodę dzięki płomieniowi gazowemu, odchodzą powoli w zapomnienie.


Filtry węglowe

Właściwie każda działalność przemysłowa może emitować do środowiska całe mnóstwo szkodliwych substancji, które z kolei stwarzają nierzadko rzeczywiście poważne zagrożenie.


Telefon komórkowy elektronicznym kluczem

Czy wiesz, że Twoja komórka potrafi otwierać drzwi? Nowa austriacka technologia wireless do otwierania drzwi telefonem komórkowym. To co jeszcze niedawno wydawało się wizją przyszłości staje  się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym każdego dnia. 


Kino domowe bez telewizora

Marzy ci się kino domowe? Aby się nim cieszyć, nie musisz nawet kupować 40-calowego lub 50-calowego telewizora. Wystarczy ci projektor. Żaden telewizor nie zbuduje takiej kinowej atmosfery. Będziesz musiał tylko zadbać o dobry film i popcorn.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader