Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Styl-zycia » Moda » Kolczyki prawie dla każdego faceta

Kolczyki prawie dla każdego faceta

autor: upforseo | artykuł do pobrania

zamieszczono: 14.10.2014 10:14, przeczytano razy: 484, słów: 359


W dzisiejszych czasach kolczyk u mężczyzny nie jest niczym dziwnym i bardzo kontrowersyjnym. A do wyboru panowie mają wiele wzorów, które zwykle jednak określają na swój sposób jego osobowość oraz przynależność do konkretnej społeczności.


Kolczyk prawdziwie męski

Próżno szukać wśród męskiej biżuterii kolczyków z kwiatami, mieniących się w kolorach tęczy i połyskliwych koralików oraz wykonane metodą sutaszu. Męska biżuteria ma bowiem zadanie podkreślać jego męskość. Dlatego znajdziemy przede wszystkim kolczyki wysadzane ćwiekami, kolcami i nitami, z wysokiej jakości stali chirurgicznej, w kolorach czarnym i metalicznym. W kształtach kolczyków męskich można już przebierać, ponieważ są w nich zarówno kółka oraz wkręty z różnymi zakończeniami. Bardzo popularne stały się plugi z różnymi motywami, jak rysunek czaszki czy skorpiona, ale też w kształcie krzyża. Prawdziwym hitem stały się kolczyki męskie, ale noszone również przez kobiety, w kształcie naboju. Mogą być  wykonane ze stali, srebra, złota,  a nawet mosiądzu. Oczywiście nie powiedziane jest, że mężczyzna nie może nosić szlachetnych i półszlachetnych kamieni dostępnych w różnych kolorach, jak zielona, czerwona czy niebieska cyrkonia. Dozwolone są praktycznie każde kształty i wzory, zwłaszcza, jeśli wykonane zostały metodą handmade oraz z materiałów także ekologicznych.

Kolczyki prawie dla każdego

Jeśli mężczyzna decyduje się nosić kolczyki, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdemu wypada je nosić. Oczywiście, kwestia, co komu wypada, a co nie, jest bardzo dyskusyjna. Jednak trudno jest wyobrazić sobie pracownika urzędu, który obwieszony jest biżuterią, zwłaszcza w uszach lub nosie. Jeśli jednak znajdujemy się w kręgach, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone i nie obowiązują sztywne zasady dotyczące ubioru, wtedy kolczyki mogą nadać wyglądowi charakteru i podkreślić jego osobowość. U kobiet kolczyki są praktycznie tylko ozdobą. U mężczyzn natomiast jeszcze w jakimś stopniu stanowią pewien rodzaj manifestacji poglądów i spojrzenia na życie. Dlatego też częściej zobaczymy je jako element biżuterii w kręgach artystycznych. Nie powiedziane jest jednak, że urzędnik po pracy nie może włożyć w uszy kolczyka w kształcie czaszki. Wszystko jest dla ludzi.

o Autorze

Paulina Kalbarczykpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader