Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Styl-zycia » Moda » "Już mi niosą suknię z welonem"

"Już mi niosą suknię z welonem"

autor: exclusive_suknie | artykuł do pobrania

zamieszczono: 08.07.2014 7:23, przeczytano razy: 410, słów: 834


Welon można powiedzieć, że jest zwieńczeniem każdej ślubnej kreacji, natomiast ślub jest właściwie jedynym momentem w życiu kiedy to kobieta może nim ozdobić swoją głowę.


Dlatego też wiele kobiet w tym ważnym dniu podejmuje decyzję o upiększenie swojej sukni w ten oto sposób. Welon z łaciny oznacza zasłonę, czy też przezroczysty, upinany na głowie materiał, który jest elementem stroju ślubnego.

Jeśli chodzi o samą historię welonu, mówi się, że welon i wiązanki ślubne zaczęły się pojawiać wcześniej niż suknie ślubne, a kolor welonu różnił się od tych dzisiejszych zazwyczaj białych. Już w starożytnym Rzymie pojawił się welon ale w kolorze czerwonym, natomiast w Grecji w kolorze żółtym. Grecki Hymen to bożek małżeństwa, obrządku zaślubin i orszaku weselnego, a także uosobienie pieśni weselnej. Bożek prawdopodobnie przedstawiany był jako młodzieniec o kształtach miękkich, delikatnych, niemal kobiecych,  trzymający w ręku pochodnię weselną (czy berło), z welonem na głowie, czy też wieńcem. Hymen był zwykłym młodzieńcem, ale pewnego razu porwano kilka dziewcząt, które miały wyjść za mąż, uratował je i odprowadził do domu ów Hymen (Hymenajos). Wśród powszechnej radości odbyły się wesela tych panien. Ateny trzęsły się od okrzyków: „O, Hymen!" Odtąd zawsze tym wołaniem odprowadzano do domu nowożeńców. Wierzono, że welon aż po same kostki miał symbolizować wierność i oddanie mężczyzny, a także że ma ochraniać kobietę- Pannę Młodą w sukni ślubnej przed niepożądanym spojrzeniem. Panna Młoda mogła go dopiero zdjąć po wypowiedzeniu przysięgi małżeńskiej.

W Starym Testamencie można również znaleźć coś na temat welonu. Kiedy Jakub poślubiając swoją małżonkę, dopiero po odsłonięciu welonu z głowy przekonał się, że to nie jest jego wybranka Rachela a Lea. Podsumowując te krótką historię można powiedzieć, że welon był i jest traktowany do dzisiaj jako symbol czystości Panny Młodej.

Kiedy już Panna Młoda podejmie decyzję o wyborze swojej wymarzonej i wyjątkowej sukni ślubnej, powinna jednocześnie zacząć rozglądać się za odpowiednim welonem, najłatwiej będzie jeżeli welon dopasuje się odpowiednio w tym samym salonie ślubnym, ewentualnie zamówi się u tej samej krawcowej. Fachowa i kompetentna obsługa pomoże w doborze odpowiedniego modelu do zakupionej przez Pannę Młodą sukni.

Welon może być bardzo różny od haftowanego po lamowany, ozdobiony koralikami albo kryształkami, żyłkowany, czy bez obszyć, z różnymi upięciami, może być dłuższy lub krótszy, w zależności co Panna Młoda preferuje i jakiego welonu potrzebuje do swojej sukni ślubnej. W dalszym ciągu welony, które są najczęściej wybierane to te w kolorze śnieżnej bieli, ecru lub beżu. Długość welonu jest uzależniona od kroju i materiału z jakiego została uszyta suknia, a także od fryzury Panny Młodej. Możliwy jest podwójny welon składający się z krótkiego welonu, który służy do zasłonięcia twarzy i dłuższego, który jest wpinany we włosy lub jest podpinany u dołu sukni. Za długi welon może okazać się bardzo niepraktyczny i zazwyczaj drugi welon jest odpinany zaraz po pierwszym tańcu podczas przyjęcia weselnego.

Na rynku ślubnym czy to w salonach ślubnych, czy u krawcowych można spotkać wiele różnych dodatków zamiast welonu, np. kapelusze, przypinki, ozdoby lub kompozycje  kwiatowe lub z diamentami. Takie dodatki coraz częściej pojawiają się na rynku w sprzedaży, coraz to nowsze modele zgodne z trendami modowymi, które zastępują tradycyjne białe welony. Panna Młoda wybierając bardzo strojną suknię ślubną, z wysokim wykończeniem na szyi może mieć problem z wyborem odpowiedniego welonu, dlatego któryś z wyżej wymienionych zamienników może się okazać doskonałą propozycją. Bardzo często w takiej sytuacji Panny Młode wybierają diadem, dodaje on delikatności każdej kobiecie i uroku księżniczki.

Jeżeli przyszła Panna Młoda ma w planach samodzielny wybór welonu warto żeby zapamiętać przy tym kilka prostych zasad. Welon gładki będzie idealny do sukni bardzo eleganckiej i bogatej w dodatki, natomiast welon koronkowy zazwyczaj jest polecany do sukni koronkowej ale tutaj należy pamiętać, że taki welon powinien być wykonany z tej samej koronki co suknia ślubna lub bardzo podobnej. Jeśli chodzi o welon z atłasową lamówką jest najbardziej odpowiedni do sukni bardzo delikatnej, do sukni atłasowej. Welon zdobiony kryształkami czy koralikami będzie pasował właściwie do każdej sukni, oczywiście jeżeli się nie przesadzi z ilością tych zdobień, ponieważ taki welon może przyćmić piękno kreacji ślubnej. Trzeba pamiętać, że dzisiaj oferta welonów jest tak wielka, że każda nawet najbardziej wymagająca Panna Młoda znajdzie coś dla siebie.

o Autorze

Magda Dakowicz, www.exclusive-suknie.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader