Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Idealny garnitur

autor: bartek1985 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 22.07.2014 15:19, przeczytano razy: 428, słów: 451


Garnitur jest szczególną częścią męskiej garderoby. Jednak dobranie odpowiedniego zestawu wymaga przede wszystkim znajomości kilku zasad. Aby wyglądać naprawdę elegancko, wcale niekonieczny jest garnitur szyty na miarę.


Wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby dobrać dobry krój. Garnitur musi na nas także dobrze leżeć. Jedni panowie nie wyobrażają sobie oficjalnego spotkania bez eleganckiego garnituru, dobranej kolorystycznie koszuli oraz stylowego krawata. Inni na co dzień preferują luźniejszy styl, a garnitur zakładają w zasadzie jedynie wtedy, gdy naprawdę muszą.

Jakich błędów nie popełnić?
Zakup garnituru dla niejednego pana staje się prawdziwym wyzwaniem. Tutaj nie wchodzi bowiem w grę jedynie zerknięcie na metkę i dobór odpowiedniego wymiaru. Na szybkich zakupach możemy kupić sportową koszulkę czy bluzę. Garnitur wymaga przede wszystkim przymierzenia. Musi przecież być idealnie dopasowany do sylwetki - to sprawi, że będzie dobrze się układał.

Wielu panów popełnia kilka podstawowych błędów:
- wybierają za dużą marynarkę
- dobierają spodnie o za długich nogawkach
- marynarka ma za długie rękawy (spod niej powinny wystawać rękawy koszuli)

Na co zwrócić uwagę?
Modny garnitur niekoniecznie powinien być czarny. W pułapkę tego błędnego przekonania wpada niejeden mężczyzna, który chce być elegancki. Czarne garnitury są wymogiem na weselach czy pogrzebach. W innych okolicznościach, warto rozważyć również inną kolorystkę. Grafit, granaty czy odcienie szarości są jak najbardziej na miejscu.
Kolejną kwestią jest dopasowanie marynarki do naszej sylwetki. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ramiona. To tutaj bowiem marynarka nie może być za ciasna - musimy przecież mieć możliwość swobodnego ruchu rękoma.

Efekty optyczne i trendy
Wielu panów chce również dodać sobie optycznie kilka centymetrów wysokości. Pomocne okażą się tutaj … guziki. Powinny być one nisko osadzone. To sprawi, że tors będzie sprawiał wrażenie dłuższego, a mężczyzna automatycznie wyda się nieco wyższy.
Niejeden producent odzieży męskiej wnikliwie naśladuje w swoich kolekcjach najnowsze trendy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wiele osób chce, aby garnitur był uniwersalny. Zwłaszcza, gdy nie mamy zwyczaju zakładać go na co dzień. W takim przypadku, lepiej więc nie wybierać wąskich czy szerokich klap marynarki. Ich standardowa szerokość oznacza bowiem ponadczasowość całego zestawu.

Spodnie też mają znaczenie
Wybór odpowiedniej marynarki jest dopiero połową sukcesu. Panowie często zapominają o spodniach. A przecież muszą one tworzyć z marynarką idealny zestaw. Muszą więc być dobrze dopasowane i odpowiednio skrojone. Niżsi panowie powinni wystrzegać się przede wszystkim zwężanych nogawek. Tego typu garnitury są zarezerwowane dla wysokich mężczyzna o dość szczupłych nogach. Krępą budową z powodzeniem pomogą zaś zamaskować szersze nogawki. Nogawki, w żadnym wypadku, nie mogą być za długie. Powinny one swobodnie opierać się na butach.

o Autorze

Bartosz Sobczyk
konik-garnitury.pl
Stróża 381
32-431 Stróżapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader