Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Satysfakcja z wyjazdu na narty, snowboard

Satysfakcja z wyjazdu na narty, snowboard

autor: ski-park | artykuł do pobrania

zamieszczono: 01.01.2014 18:04, przeczytano razy: 507, słów: 493


Zima to jedyna pora roku, która sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym, rześkim powietrzu jeżdżąc na nartach, czy snowboardzie. Jednak, aby wyjazd był w pełni udany, wspomnienia przyjemne, a tęsknota za kolejnym zaczynała się tuż po powrocie należy go dobrze zaplanować.


Po pierwsze: dobre biuro turystyczne

Zanim pojedziesz na narty niezależnie czy w Alpy, Dolomity, czy Tatry musisz zdecydować, z jakim biurem turystycznym chcesz jechać. Jest to bardzo ważna decyzja i mająca konsekwencje podczas wyjazdu narciarskiego. Dokonanie właściwego wyboru jest już połową sukcesu i gwarancji dobrze spędzonego urlopu. Wiele biur turystycznych świadczy usługi wyjazdu na narty, ale ich jakość jest różna. Należy szukać biura odpowiedzialnego, dobrze organizującego wyjazdy i dbającego o każdego klienta. Istotna jest też jeszcze jedna umiejętność, którą jest stworzenie miłego, przyjaznego klimatu. W takiej atmosferze obce sobie osoby stają się nagle bliskie, powstają wieloletnie przyjaźnie i tęsknota za minionym czasem. Zdolność stworzenia atmosfery sprzyjającej zespoleniu uczestników i sprawienia, że każdy na wyjeździe czuje się dobrze skutkuje zwiększeniem liczby narciarzy. Jest to atut, który należy do rzadkości. Organizatorzy dobrego biura turystycznego potrafią dbać o uczestników zarówno na stoku jak i w pozostałej części dnia, a wieczorami zapewniają coraz to ciekawsze atrakcje. Z takiego wyjazdu każdy niechętnie wraca do codzienności i liczy dni do następnego wyjazdu na narty, najlepiej w tym samym towarzystwie.

Po drugie: profesjonalny sklep narciarski i serwis

Drugą połową sukcesu składającą się na udany wyjazd jest sprzęt narciarski i właściwe jego przygotowanie. Należy sprawdzić, w jakim stanie są narty i buty narciarskie: czy nie wymagają naprawy, czy nadają się jeszcze do jazdy, a może konieczny jest zakup nowych. Ważne są też inne elementy ekwipunku narciarza takie jak: kije, kurtka narciarska, spodnie narciarskie, gogle, czy kominiarka, których stan również trzeba sprawdzić. Dobrze wiedzieć, gdzie jest profesjonalny sklep narciarski, w którym można dokonać zakupu butów narciarskich, nart, czy innych akcesoriów. Najlepiej gdy jest to sklep narciarski, w którym sprzedawany jest sprzęt narciarski znanych, światowych producentów jak na przykład Atomic, Head, Salomon, Nordica. Ważne są też ceny oferowanych produktów i najlepiej gdy są rozsądne, a różnorodność sprzętu narciarskiego tak duża, że każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. W profesjonalnym sklepie narciarskim powinny pracować osoby, które są zaangażowane w swoją pracę i wykonują ją jak najlepiej. Celem nadrzędnym takiego dobrego, profesjonalnego sklepu narciarskiego jest zadowolenie klienta i sprostanie jego oczekiwaniom. Zwykle przy takich sklepach narciarskich znajdują się serwisy narciarskie. Ale trzeba sprawdzić, czy osoby tam pracujące znają się na rzeczy, potrafią naprawić każdą usterkę i przygotować narty do sezonu. Zapytaj o sposób ostrzenia krawędzi nart, a pomoże Ci to wyrobić sobie zdanie na temat serwisu. Niezmiernie ważne jest ręczne ostrzenie krawędzi nart i desek snowboardowych, krótkie terminy realizacji i konkurencyjna cena.

Spełnienie tych dwóch warunków gwarantuje udany i satysfakcjonujący wyjazd na narty, a po powrocie przyjemny bagaż wspomnień.

o Autorze

Elżbieta Woźniak prowadzi sklep narciarski SKI-PARK na Bemowie w Warszawie i udziela porad na stronie internetowej ski-park.com.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader