Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Pasowanie siodeł

autor: db | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.05.2013 17:41, przeczytano razy: 858, słów: 712


Pasowanie siodeł, to nadwyraz istotny dział każdego salonu jeździeckiego. Zanim zdecydujesz się na zakup siodła, zapoznaj się z kilkoma fundamentalnymi zasadami, które pomągą uniknąć Ci niewłaściwiej inwestycji.


Saddle fitting to serwis oferowany przez każdy większy sklep jeździecki, który posiadaja siodła dla jeźdźca w swojej ofercie. Pojęcie Saddle Fitting można tłumaczyć na język polski w łatwy sposób jako „pasowanie siodeł”. Ogromna ilość oferowanych siodeł na rynku przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności i jakości usług na rynku. Obserwując historię naszego kraju niestety podkreślić trzeba, że pasowanie siodeł stanowi młodą gałąź przemysłu jeździeckiego, który zaczął się rozwijać dopiero w ostatnich piętnastu latach. We wcześniejszym okresie saddle fitting można było uznać za nieistniejąca tematykę w krajowym jeździectwie. Jednakże rozkwit tej gałęzi jest niezmiernie prężny oraz otwierający niespotykany dotąd punkt spojrzenia na siodło dla konia i jeźdźca. Coraz mniej spotyka się jeźdźców sądzących, że jedno siodło wystarczy na każdy typ konia.


Hodowla koni przechodzi znaczące zmiany. Dostęp do różnorodnych środków hodowlanych oraz krzyżowanie koni powiększa skalę zróżnicowania budowy grzbietów. W związku z tym usługa dopasowywania siodeł nabywa ogromnego znaczenia nawet na rynkach bardzo rozwiniętych. W Polsce znaczna rzesza klientów salonów jeździeckich stawia pytanie: „czy dopasowujecie siodła?” jako jedno z pierwszych. Zazwyczaj pada deklaracja w stylu: "tak, naturalnie". Opłaca się jednakże zastanowić, czy tej odpowiedzi nie wymusza zapytanie, i czym jest właściwie saddle fitting, a rówineż z czego on się składa.  Kto zdefiniował saddle fitting oraz czy każdy sklep jeździecki jest w stanie zagwarantować prawidłowe wykonanie tej usługi z właściwą dbałością o detale? Niestety nie. Dwa lub cztery siodła testowe nie gwarantują wiedzy, a co więcej, z dużą pewnością stwierdzić można, iż każdy sklep jeździecki jako przedsiębiorstwo jest zorientowane na korzyść finansową, tak więc jego pracownicy będą się skupiać tylko na celu nadrzędnym , którym jest sprzedaż towaru.


Oto parę cennych wskazówek, dzięki którym każdy jeździec oszczędzi sobie rozczarowań bądź kontuzji końskiego grzbietu:
Kupując siodło do jazdy konnej w sklepie dla jeźdźca zadaj następujące pytania:
1. Jak duże doświadczenie państwo posiadają?
Doświadczenie to jeden z najważniejszych parametrów – firma która istnieje krótko nie może posiadać odpowiedniego doświadczenia.


2. Ile siodeł posiadają państwo na sklepie?
Salon jeździecki musi mieć własny magazyn co najmniej 70 nowych siodeł na magazynie oraz przynajmniej 30 sztuk siodeł do testowania w różnych rozmiarach.


3. Jak długo prowadzicie państwo usługę pasowania siodeł?
To jest bardzo ważne, które nieopierzonych specjalistów wprawić może w spore zakłopotanie.


4. Czy usługa jest realizowana w sklepie jeździeckim?
Często jest tak, że sklep jeździecki nie posiada zaplecza warsztatowego i wszystkie modyfikacje są wykonywane w innej firmie lub nawet są wysłane za granicę. Dobrze wiedzieć kto i gdzie będzie dokonywał zmian Twojego przyszłego siodła!


5.Z kim współpracuje sklep , a także czy ma referencje?
Im dłuższa tym lepsz. Warto poprosić o telefon.


6. Ile siodeł sprzedali państwo do tej pory?
Na to pytanie zazwyczaj usłyszeć można odpowiedź o tajemnicy handlowej, lecz jeśli sklep jeździecki sprzedał ponad 1000 siodeł {na pewno|to na pewno) się tym pochwali!


7. Czy jest możliwość przepasowania raz pasowanego siodła?
Produkt musi być plastyczny i stwarzać możliwość robienia korekt , a także zmian rozstawu łęku.


8. Czy przy zakupie siodła sklep jeździecki prześle do mnie wykwalifikowanego Saddle Fittera do ściągnięcia miary i oceni grzbiet konia?
Prawidłowe dopasowanie siodła do budowy szkieletowej ma gigantyczne znaczenie dla zdrowia i komfortu zarówno jeźdźca jak i konia. Nie należy pasować siodła do grzbietu konia na odległość, wobec tego w profesjonalnym sklepie dla jeźdźca Saddle Fitter musi odwiedzić klienta, żeby dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów.


Potencjalny sprzedawca siodła winien przekazać wyczerpujące odpowiedzi na przynajmniej siedem z ośmiu powyższych pytań, aby uzyskać stuprocentowe zaufanie klienta.

o Autorze

Robert Kowalewskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader