Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Najlepszy wiek dla dzieci na naukę jazdy na nartach

Najlepszy wiek dla dzieci na naukę jazdy na nartach

autor: ski-park | artykuł do pobrania

zamieszczono: 08.01.2014 20:43, przeczytano razy: 473, słów: 400


Widok dzieci jeżdżących na stoku nie należy do rzadkości, a mimo to, zawsze wzbudza sympatię. A im mniejsze dziecko, tym widok jest przyjemniejszy i mimochodem na ustach pojawia się uśmiech.


Dzieci są bardzo wdzięcznymi uczniami podczas nauki jazdy na nartach. Ich chęć nauczenia się jeździć jest tak wielka, że bez sprzeciwu wykonują każde polecenie instruktora narciarskiego. Ponadto dzieci nie mają żadnych zahamowań, ani nie odczuwają strachu przed wysokością i szybkością. Dzieci mają środek ciężkości usytuowany blisko podloża, dzięki czemu upadki są mniej bolesne.

Jaki jest najlepszy wiek dla dziecka na naukę jazdy na nartach?

To pytanie zadają sobie rodzice, którzy jeżdżą na nartach i chcieliby w przyszłości czerpać przyjemność z narciarstwa wspólnie ze swoimi pociechami. Wiele zależy od indywidualnych, psychomotorycznych cech każdego dziecka. Jednak najlepszym czasem na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach jest wiek dziecka między 2,5 - 5 lat.  Decydując się na wprowadzenie pociechy w świat narciarstwa należy pamiętać, że niezwykle istotne jest właściwy i dobrze dobrany sprzęt narciarski. Jest to element tak ważny gdyż skutkuje m.in. zachęceniem dziecka do jazdy na nartach, szybszymi postępami dziecka w nauce jazdy na nartach. W niektórych sklepach narciarskich istnieje możliwość wymiany nart i butów narciarskich dla dzieci, o czym warto wiedzieć i korzystać z takiej propozycji.

Jak powinny wyglądać pierwsze kroki dziecka na nartach?

Pierwszy raz dziecka na nartach zawsze należy traktować jak zabawę. Naukę należy rozpocząć w taki sposób, aby nie zrazić pociechy do tego jakże pięknego sportu. Zatem jeżeli dziecko z różnych powodów nie zechce jeździć na nartach, to nie zmuszajmy go, lecz poczekajmy aż samo zechce znów jeździć. Może się zdarzyć, że na taką decyzję dziecka trzeba będzie poczekać aż do następnego sezonu. Dzieci mają różne usposobienia, różną wrażliwość i odwagę dlatego konieczne jest indywidualne podejście do każdego dziecka.
Dobrze byłoby przed wyjazdem na narty oswoić dziecko z butami narciarskimi i nartami, a także zapoznać z innymi elementami ekwipunku narciarskiego. Na początek należy wybrać takie miejsce, w którym dziecko nauczy się utrzymywać równowagę i zacznie swobodnie poruszać się w butach narciarskich i nartach. Gdy dziecko opanuje tę umiejętność, to pora, aby pokazać dziecku stok przeznaczony dla dzieci często określany jako „ośla łączka”. W ten sposób w te pierwsze dni dziecko aklimatyzuje się i poznaje nowe otoczenie w komfortowych warunkach.

o Autorze

Elżbieta Woźniak prowadzi sklep narciarski SKI-PARK na Bemowie w Warszawie i udziela porad na stronie internetowej ski-park.com.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader