Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Ekstremalny » Sprzęt do nurkowania - co warto wiedzieć?

Sprzęt do nurkowania - co warto wiedzieć?

autor: sbart | artykuł do pobrania

zamieszczono: 12.03.2014 8:55, przeczytano razy: 597, słów: 363


Sporty ekstremalne cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Jest to jeden ze sposobów na wzbogacenie codziennego, niekiedy nudnego życia, odrobiną zdrowej adrenaliny. Lista tego rodzaju sportów jest bardzo długa. Ogromną popularnością cieszy się jednak przede wszystkim nurkowanie.


Czym jest nurkowanie?

Nurkowaniem określa się zazwyczaj przebywanie zanurzonym całkowicie pod wodą. Nurkować można dzięki wstrzymaniu oddechu. Zazwyczaj jednak w tym celu wykorzystuje się odpowiedni sprzęt do nurkowania, który pozwala zostawać pod wodą zdecydowanie dłużej. Nurkuje się w różnych celach. Obecnie, najczęściej jako element rekreacji.

Podstawowy sprzęt do nurkowania

Nurkując na wstrzymanym oddechu podlega się ograniczeniom, nie tylko czasowym, ale również głębokościowym. Z tego względu sprzęt do nurkowania cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jego podstawowym elementem jest oczywiście specjalna maska, chroniąca oczy. Dodatkowo, w skład tak zwanego sprzętu ABC wchodzą profesjonalne płetwy, imitujące płetwy zwierząt morskich oraz fajka, dzięki której można niejako zasysać powietrze znad wody.

Zalety sprzętu do nurkowania

Oczywiście, sprzęt do nurkowania ma szereg zalet. Przede wszystkim, dzięki niemu pod wodą można przebywać przez długi czas. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w nurkowaniu rekreacyjnym. Poza tym, nurkowanie jest przyjemniejsze i nie wiąże się z jakimikolwiek ograniczeniami. Sprzęt do nurkowania ABC można kupić bez problemu w każdym sklepie sportowym. Jest bardzo tani, dlatego posługują się nim przeważnie osoby, które nurkują rzadko lub nie zamierzają się zajmować tym sportem bardziej profesjonalnie.

Profesjonalny sprzęt do nurkowania

Co jednak, jeśli chce się nurkować na większe głębokości? Jaki sprzęt do nurkowania jest najlepszy dla profesjonalistów? Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór tego rodzaju rozwiązań. Można zdecydować się na urządzenia, które wykorzystują sprężone powietrze, w formie specjalistycznej butli, którą nurek nosi zazwyczaj na plecach. Dodatkowo, warto jest wyposażyć się w automat bezpieczeństwa, który gwarantuje, że powietrze pochodzące z butli nie będzie miało niebezpiecznego dla człowieka ciśnienia. Przydatny okazuje się poza tym skafander, który chroni przed niekorzystną temperaturą wody. Nowoczesny sprzęt do nurkowania jest bezpieczny i funkcjonalny. Pozwala na wygodne zanurzanie się nawet na duże głębokości, chociaż oczywiście trzeba pamiętać, że profesjonalny zestaw jest dość kosztowny.

o Autorze

Karol Stopka we współpracy dystrybutorem sprzętu do nurkowania sklep DiveGear.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader