Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Ekstremalny » Paintball jako sport zespołowy

Paintball jako sport zespołowy

autor: Goofson | artykuł do pobrania

zamieszczono: 16.01.2014 18:30, przeczytano razy: 442, słów: 508


Paintball jest popularnym sportem zespołowym. Polega on na strzelaniu z broni pneumatycznej żelatynowymi kulkami z barwnikiem spożywczym. Wygrywa on z innymi sportami tego rodzaju pod jednym względem - można a nawet trzeba wyeliminować przeciwnika z pola gry.


Paintball piękny sport dla każdego. Nie ważne skąd jesteś jaki, jest Twój status społeczny lub jak jesteś sprawny. Tu rządzi jeden element - marker paintballowy, który daje wszystkim równe szanse na wygraną. Poza tym jako jeden z nielicznych sportów zespołowych paintball jest bezkontaktowy. Użycie broni pneumatycznej wyklucza samo z siebie bezpośredni kontakt dwóch zawodników.

Brak kontaktu sprawia, że piantball jest bezpieczny. Urazowość jest o wiele mniejsza niż w przypadku tradycyjnych sportów zespołowych. Oczywuście poziom bezpieczeństwa zależy od przestrzegania kilku zasad, z których najważniejsza brzmi: NIGDY NIE ZDEJMUJ MASKI. Zdjęcie maski w trakcie gry może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Maska jest podstawowym elementem wyposażenia każdego zawodnika. Jeśli grasz na wypożyczonym sprzęcie i nie otrzymasz maski nie wchodź w ogóle na pole gry. Maska ma zadanie chronić całą twarz z nastawieniem na oczy i zęby. Wybite oko i ząb niestety nie odrasta. Jest to chyba jedyna możliwość by kulka do paintballu zrobiła nam krzywdę. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo skręcenia kostki, wybicia palca czy wystąpienia siniaków, ale tego można nabawić się idąc ulicą w mieście.

Nieodzownym atutem gry jest ilość trybów w jakich możemy toczyć potyczki. Gra na wyniszczenie, transport VIP-a czy pogoń za lisem to tylko przypadki scenariuszy jakie możemy stosować podczas rozgrywek. Dzięki takiej różnorodności można cały dzień spędzić na polu gry i nie zauważyć upływającego czasu. Oprócz tego grać można wszędzie, od specjalnie przygotowane pola, przez ruiny budynków bo ciężkie zarośla w lesie.

Paintball ma również walory edukacyjne, dlatego sporo firm uatrakcyjnia nim imprezy firmowe. Wspólna gra uczy wpsółdziałania i zacieśnia kontakty w grupie pracowników. Dodatkowo rywalizacja miedzy działami może przynieść efekt w postaci realnym zysków. Ostatnio dużą populatnością cieszą się wieczory kawalerskie na których paintball jest uwerturą do nocnych wojaży przyszłego małżonka.

Paintball jest też tanią grą. Na początku warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu i sprawdzić, czy gra przypadnie nam do gustu. Koszt takiego rentalu to około 70-90PLN. W skład wchodzą min. 500 kulek, marker z butlą, mundur i najważniejszy element wyposażenia czyli maska. Gdy jednak stwierdzimy, że gra nam pasuje to sprawa zaczyna się komplikować. Najtańszy marker kosztuje około 500PLN. A cała reszta bajerów zależy już tylko od zasobności naszego portfela.

W Polsce jest to dość popularny sport, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie pełno opuszczonych budynków weekendami można spotkać ludzi, którzy są pofarbowani od stóp do głów. Ludzie organizują się tam w większe grupki i wyszukują odpowiedniej przestrzeni do prowadzenia bezkrwawych działąń bojowych. Osobićsie mama nadzieję, że Polacy bardzo chętnie zaczną sięgać po ten rodzaj aktywnej rekreacji.

 

o Autorze

Michał Cichorekpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader