Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Ekstremalny » Damski snowboarding w Polsce

Damski snowboarding w Polsce

autor: GOC | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.12.2009 15:05, przeczytano razy: 859, słów: 466


Już od paru dobrych lat, możemy zauważyć iż damski snowboarding co raz mocniej się rozwija. Początki snowboardu to brak damskich modeli desek, brak jakichkolwiek damskich kolekcji. Jednak, co raz więcej dziewczyn zaczęło się interesować tym sportem, zaczęły odnosić sukcesy.


Już od paru dobrych lat, możemy zauważyć iż damski snowboarding co raz mocniej się rozwija.

Początki snowboardu to brak damskich modeli desek, brak jakichkolwiek damskich kolekcji.

Jednak co raz więcej dziewczyn zaczęło się interesować tym sportem, zaczęły odnosić sukcesy. Początkowo startując w tych samych zawodach co mężczyźni (chodzi głównie o odmianę freestyle, ponieważ slalom był od początku podzielony ze względu na płeć).

Wzrost  liczby dziewczyn uprawiających ten sport zaczęły powoli zauważać największe firmy w branży, które zaczęły produkować sprzęt, zaprojektowany specjalnie dla kobiet.

Co po niektóre  marki zauważyły w tym dobry biznes, i zaczęły  produkować damskie rzeczy pod odrębną nazwą.

Z biegiem lat, zaczęły powstawać brandy tworzone specjalnie dla dziewczyn, a co więcej, założycielkami zostają kobiety mocno związane z tym środowiskiem.

Obecnie prawie każda marka snowboardowa, posiada w swej ofercie co najmniej jeden model damski.

Pewne wydzielenie się damskiego rynku snowboardowego, pociągnęło za sobą wiele działań skierowanych, specjalnie do kobiet.

Zostają organizowane zawody snowboardowe tylko dla kobiet, bardzo często inicjatorkami są właśnie same riderki.

Wydzielenie się damskiego rynku, jest jeszcze do tej pory postrzegane w dwojaki sposób. Z jednej strony panuje stereotyp, że dziewczyny robią to tylko ze w względów „modowych” i cały ten biznes  jest postrzegany, jako maszynka do robienia kasy.

Z drugiej zaś strony, istnieje środowisko dziewczyn silnie udzielających się w snowboardzie, przez organizowanie, tworzenie całej tej damskiej kultury snowboardowej.

Bardzo często są to byłe zawodniczki, które na chwile obecną pamiętają czasy, kiedy to same  często musiały rywalizować z chłopakami. Dzięki swojemu doświadczeniu, mogą pomagać w zdobywaniu umiejętności młodym dziewczyną które chcą się uczyć.

W Polsce również, mamy kilka dziewczyn, które większość swojego życia spędziły uprawiając snowboard.

Na pewno można tu wymienić takie nazwiska jak Paulina Ligocka, Diana Sadłowski, Kasia Kwiecień, Marcelina Frycz, Ada Olech.

I właśnie Marcelina oraz Ada zaangażowały się w projekt  GOCobozy snowboardowe dla dla dziewczyn, stworzone z myślą o młodych riderkach, które chcą się uczyć jeździć w parku.

Obozy te są przeznaczone tylko dla dziewczyn.  Przeszkody w parku będą dostosowane do poziomu początkującego dziewczyn, żeby swobodnie mogły zacząć swoją przygodę z freestylem.

Oczywiście zajawka jest najważniejsza i w tym wypadku chłopcy będą musieli poczekać do wieczora zanim dziewczyny zejdą ze stoku. Bo nie prawdą jest, że dziewczyny uprawiają snowboarding tylko po to, żeby podrywać chłopaków ;)

o Autorze

Dominika Jagodzińska, autorka GOC -obozów snowboardowych dla dziewczyn, które chcą podnieść poziom swojej jazdy na stoku i w snow parku. Nasze szkolenia prowadzone są przez utalentowane snowboardzistki t.j. Marcelina Frycz i Ada Olech.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader