Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Amortyzatory ELKA

autor: peso | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.07.2011 20:41, przeczytano razy: 857, słów: 515


Firma Elka Suspension to najbardziej znana i ceniona światowa marka produkująca zawieszenia do quadów. W skład oferty amortyzatorów wchodzą wersje zaczynając od podstwowych pozwalających na indywidualną regulacje, na ekskluzywnych kończąc.


Regulacja daje dużo wyższy komfort jazdy i stabilność quada. Rozbierzność cenowa jest dość spora, a Zaczynając od "dolnej pułki" startujemy od nieco ponad 3000 zł - ELKA ATVZONE Suspension E36 - ich dość niska cena wynika z tego iż jest to podstawowy i powszechnie stosowany model amortyzatorów. Spotkać je można głównie w quadach przeprawowych. Amortyzatory te są gazowo-olejowe, dwusprężynowe przy czym ich zaletą jest możliwość regulacji sprężyny i odbicia. Bez zarzutu sprawdzają się w trudnym terenie przeprawowym. Ich niezawodność powoduje to, że nie wymagają częstych regulacji i wprowadzania poprawek. Model ten polecany jest dla quadowców o nieco uboższych portfelach, którzy lubują się raczej w jeździe rekreacyjnej.

Siegając nieco wyżej smiało można przedstawić amortyzatory w bardziej wygórowanych cenach, które są przeznaczone dla bardziej zamożnych i wymagających quadowców. Amortyzatory w przedziale powyżej 4000 zł do nieco ponad 7000 zł to przedział przeznaczony dla modelu ?ELLITE?. Dla ułatwienia dodam, że mortyzatory tej serii charakteryują się tzw. "złotym (lub czerwonym) pokrętłem" regulacji.

Jednym z takich modelów jest amortyzator ELKA z serii ELLITE RR46CR HS/LS MX . Charakteryzuje się wysoką klasą niezawodnością przy czym mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie na torach i wyściach, ale i również na szlakach przeprawowych. Model ELLITE daje możliwość idealnej regulacji które są uzależnione od różnych uwarunkowań takich jak styl jazdy, rodzaj terenu oraz i sama waga użytkownika maszyny.Jeśli warunki naszej jazdy się zmieniają to w łatwy sposób za pomocą pokręteł regulacji można wprowadzić ?poprawkę?.

Najwyższa pułka firmy Elka to amortyzatory opatrzone nazwą FACTORY, które cherakteryzują się głównie zaawansowaną technologią. Oprócz tego amortyzatory te są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a co za tym wszystkim idzie ich cena zamyka się nieco w ponad 13 000 zł. Model ten oferuje również jak i pozostałe możliwość regulacji co daje pełny komfort dla nas a stabilność dla quada.

Przykładowy amortyzator z tego wysokiego przedziału to model Factory LT (Long Travel). Są to bardzo wymagające amortyzatory i aby w pełni je wykorzystać trzeba jeździć ostro, zdecydowanie i szybko. Wymaga to od nas jazdy na najwyższym poziomie zaawansowania. Różnicę między podstawowymi, a pełnozaawansowanymi diametralnie odczuwa sę diametralnie szybko. Czterosprężynowe amortyzatory mają możliwość szybkiej i precyzyjnej regulacji sprężyny, dobicia (szybki/wolny) i odbicia przy czym są dodatkowo wyposażone w TRACK SYSTEM. System ten przy wysokich prędkościach minimalizuje drgania i gwałtowne uderzenia co daje dużo lepszą przyczepność kół, poprawia sterowność quada, zmniejsza zmęczenie rąk i zużycie zawieszenia. Charakterystyczną rzeczą jest to, że przednie amortyzatory mają nakładane zewnętrzne zbiorniki oleju, za to tylny jest wyposażony w osobny zbiornik połaczony wężykem.

Na forum ATVZONE znajduję się wiele opini użytkowników amortyzatorów ELKA jak i innych firm. 

o Autorze

Portal atvzone jest światem gdzie quadowcy mogą powiększać swoją wiedzę z zakresu tuningu, nowinek technicznych, zawodów i nie tylko. Młoda i doświadczona kadra zadbała o każdego quadowca bez względu na posiadany wiek. Po za tym na atvzone można spędzić miło czas na forum a przy okazji zajrzeć do sklepu internetowego gdzie są najróżniejsze propozycje koszulek i bluz. Serdecznie zapraszamy !powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader