Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Amatorski » Synthol - substancja bardzo niebezpieczna!

Synthol - substancja bardzo niebezpieczna!

autor: asdieta | artykuł do pobrania

zamieszczono: 06.07.2014 0:00, przeczytano razy: 402, słów: 512


Trzeba zwrócić uwagę, że coraz więcej panów dba o swoją sylwetkę. Niestety, często zamiast ćwiczeń staramy się osiągnąć efekt w najkrótszym możliwym czasie jednak takie chodzenie na skróty może sprawić, że w późniejszym życiu będziemy bardzo poważnie chorować. 


Czym jest Synthol?

Synthol jest to nic innego jak mieszkanka środków, które wstrzykuje się bezpośrednio do mięśni. Celem takiego działania jest między innymi powiększenie obwodu. Pomimo wszystko, że mieszanka nie jest uznawana za steryd jest zdecydowanie groźniejsza od wspomnianych sterydów. W skrajnych przypadkach takie wstrzykiwanie może doprowadzić nawet do zgonu dlatego powinniśmy się nad tym zastanowić. Co ciekawe mieszanina ta nie ma nawet podobnej mocy do sterydów, przez co ani siła, czy też sprawność nie będą miały większych atrybutów niż przed wstrzyknięciem.  

Początki Syntholu

Historia tego środka rozpoczęła się od nazwy Esiclene. Był to produkt dawniej używany przez wielu kulturystów zwłaszcza tych zawodowych, ponieważ miał być on świetną alternatywą od szkodliwych sterydów. Oczywiście z czasem nazwa zmieniła się na Synthol, który w 1990 roku został wymyślony przez Chrisa Clarkea bardzo sławnego kulturysty. Sam skład tej substancji to między innymi 85% samego oleju MCT 7,5 Lidokanów środka nieznieczulającego a reszta w substancji to przede wszystkim alkohol. Oczywiście wstrzykiwane do mięśni substancje sprawiają, że w miejscu wkucia pojawia się niewielka opuchlizna i stan zapalny co powoduje, że mięsień jest większy szkoda, tylko że jest on tylko nadmuchany i tak naprawdę daje efekt wizualny po w praktyce osoba stosująca podobne środki nie jest przecież silniejsza. Co ciekawe kuracje trzeba powtarzać codziennie. Zabieg ten do przyjemnych na pewno nie należy, ponieważ powoduje ból, mimo że w Syntholu są zawarte substancje znieczulające. Dzięki takiemu działaniu olej pozostawał w mięśniach przez naprawdę długi czas odkładając się tam na lata Osoby wykonujące sobie takie zastrzyki cieszyli się głównie z tego, że bez diety, czy też morderczych ćwiczeń ich obwód mięśni znacznie się zwiększył w ciągu kilku tygodni.

 

Skutki krótkotrwałe

Nie ma jednak róży bez ognia dlatego też po czasie można było zauważyć, że przenikające substancje bezpośrednio do naszych naczyń krwionośnych stały się zagrożeniem dla naszego zdrowia. Substancja ta zawierała w sobie bardzo dużo tłuszczu, który bardzo często wędrował z krwią do wspomnianych naczyń krwionośnych, przez co skutecznie zatykał je. Proces ten postępował i w końcu substancja dotarła do okolic płuc, czy też innych naczyń mózgowych i dopiero, wtedy powstawało bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia. Brak odpowiedniej pomocy ze strony lekarza skutkował bardzo szybkim zgonem. Synthol okazał się także bardzo niebezpiecznym z tego względu, że powodował on mimo wszystko groźne infekcje. Ciała obce były duże, przez co mogły one w praktyce po dłuższym czasie powodować nie tylko bolesny ucisk, ale w miejscu ucisku pojawiały się stany zapalne. Przez co mięsień bez tlenu oraz odpowiednich produktów potrzebnych do odżywiania stawał się martwy a w tych okolicach pojawiały się zrosty tkanki łącznej.

o Autorze

Marta Głowacka - z wykształcenia dietetyk, pasjonatka sportów siłowych, redaktor portalu asdieta.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader