Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Amatorski » Jak rozpoznać profesjonalny sklep rehabilitacyjny

Jak rozpoznać profesjonalny sklep rehabilitacyjny

autor: Estera Wielkosz | artykuł do pobrania

zamieszczono: 09.05.2014 9:33, przeczytano razy: 388, słów: 589


Chcesz kupić sprzęt do rehabilitacji i nagle okazuje się, że wybór jest ogromny. Gubisz się w gąszczu ofert i nie wiesz, co wybrać i skąd mieć pewność, że nabywasz przedmioty bezpieczne i trwałe? Przeczytaj ten tekst!


Sklepów ze sprzętem do rehabilitacji jest dziś na rynku całe mnóstwo. Większość z nich to niestety sklepy, które tylko z nazwy są rehabilitacyjne, w rzeczywistości bowiem oferują sprzęt do ćwiczeń wątpliwej jakości, lub mający niewiele wspólnego z usprawnianiem upośledzonych funkcji ruchowych. Oto krótki poradnik, pomagający wybrać profesjonalny sklep z odpowiednim sprzętem.


1. Jakość towaru – aby określić, czy dany sklep rehabilitacyjny jest godzien naszej uwagi, należy przejrzeć jego asortyment. Jeśli wśród sprzedawanych produktów znajdują się zarówno produkty z niższej półki cenowej, jak i te z wyższej, należy sprawdzić, czy różnica w cenie nie jest jedynie wynikiem marki. Dobry sprzęt do rehabilitacji to nie tylko taki, który produkowany jest przez renomowaną markę, ale przede wszystkim taki, który posiada odpowiednie certyfikaty medyczne, poświadczające jego działanie zdrowotne oraz bezpieczeństwo użytkowania. Taki sprzęt powinien być przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, posiadać odpowiednie atesty oraz gwarancję producenta.


2. Jakość obsługi – obsługa sklepowa jest niezwykle istotna. W sprzedaży bezpośredniej chodzi przede wszystkim o to, by sprzedawca potrafił zaprezentować nam działanie konkretnego urządzenia i doradzić w doborze sprzętu najlepiej dostosowanego do naszej przypadłości. Jeśli nie mamy kogo zapytać o odpowiedni rozmiar piłki rehabilitacyjnej, czy sposób użytkowania maty sensorycznej, lepiej omijać taki sklep szerokim łukiem. Podobnie jest w sytuacji, gdy zainteresuje nas sklep rehabilitacyjny działający on-line. Tu liczy się możliwość dodzwonienia się do punktu obsługi klienta, czy bezproblemowa wymiana maili z obsługą sklepu. Powinniśmy otrzymać sprawdzone informacje, personel musi być przeszkolony w dziedzinie rehabilitacji i posiadać sporą wiedzę w tematyce rehabilitacji i fizjoterapii.


3. Ukierunkowanie specjalistyczne – odpowiedni sklep rehabilitacyjny to taki, którego działalność skupia się w tym jednym, konkretnym sektorze rynku. Jeśli sklep jest wielobranżowy i dział sprzętu rehabilitacyjnego to zaledwie jeden z wielu jego działów, istnieje duże ryzyko, iż personel nie jest odpowiednio przygotowany, a asortyment nie został wybrany z największą starannością o jakość produktów.


4. Cena – mówi się, że jeśli ktoś kupuje tanio, to kupuje dwa razy. Ta uwaga jest szczególnie cenna w przypadku sprzętu rehabilitacyjnego. Urządzenia wspomagające medycynę zawsze były i będą droższe od zwykłego sprzętu sportowego, ponieważ są wykonane z materiałów lepszej jakości i nierzadko są także bardziej zaawansowane technologicznie. Nie warto poszukiwać sklepu rehabilitacyjnego z najniższymi cenami na rynku, ponieważ może się okazać, że sprzedaje on artykuły kiepskiej jakości, które tak naprawdę wcale nie pomagają w domowej rehabilitacji. Odpowiedni sprzęt jest tak zaprojektowany, by maksymalnie aktywować stawy i mięśnie chorej osoby, a jednocześnie zminimalizować ból i inne skutki uboczne ćwiczeń. Wybierając sprzęt do rehabilitacji miejmy na względzie, że droższe urządzenia będą po prostu skuteczniejsze w terapii oraz trwalsze.


5. Opinie klientów – jeśli korzystamy z jakiegoś sklepu rehabilitacyjnego po raz pierwszy i nie jesteśmy pewni, czy możemy mu zaufać, warto poszukać w internecie opinii na jego temat. Stara zasada marketingowa głosi, że niezadowolony klient wszystkim będzie odradzać korzystanie z oferty danej firmy, natomiast zadowolony klient poleci firmę paru osobom. Jeśli więc nie znajdziemy w sieci rażąco dużej ilości negatywnych opinii, możemy uznać, że dany sklep rehabilitacyjny jest godzien zaufania.

o Autorze

Estera Wielkosz i jej lekkie pióropowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader