Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Sport » Amatorski » Gdzie warto wybrać się na europejskie stoki narciarskie?

Gdzie warto wybrać się na europejskie stoki narciarskie?

autor: marcu | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.12.2013 9:32, przeczytano razy: 949, słów: 490


Zima w pełni. Nie każdy lubi tą porę roku, ale są osoby, które uwielbiają śnieg, mróz i wszystko, co się z nimi wiąże. Kto to jest? To przede wszystkim osoby, dla których pasją jest zimowe szaleństwo. Takie osoby kochają uprawiać zimowe sporty.


Zima w pełni. Nie każdy lubi tą porę roku, ale są osoby, które uwielbiają śnieg, mróz i wszystko, co się z nimi wiąże. Kto to jest? to przede wszystkim osoby, dla których pasją jest zimowe szaleństwo. Takie osoby kochają uprawiać zimowe sporty.
Obecnie paleta zimowych sportów jest bardzo szeroka. To już nie tylko narty, ale również deski do zjeżdżania ze stoków, profesjonalne tory saneczkowe czy też świetne lodowiska, na których można jeździć na łyżwach.W kraju istnieje bardzo wiele wyciągów, nawet w mniejszych miastach, na których można spróbować swoich sił w zimowych szaleństwie. 

Niestety, nie zawsze dopisuje pogoda. Polska zima bowiem w ostatnich latach zrobiła się wyjątkowo kapryśna. Grudzień tylko straszy zimą, a po kilku dniach marnych opadów śniegu, zaczynają przeważać plusowe temperatury. Śnieg zmienia się w deszcz i zamiast prawdziwie narciarskiej pogody, robi się chłodna, późnojesienna plucha. Styczeń jest już bardziej łaskawy dla wielbicieli sportów zimowych, albowiem przez większą część miesiąca jednak można spodziewać się temperatur poniżej zera. Wtedy, nawet jak nie dopisze śnieg, można liczyć na to, że swoje zadanie spełni sztuczne naśnieżanie na stokach narciarskich. Sytuację ratują także sztuczne lodowiska. Luty jednak już w połowie może zaskoczyć porządnymi roztopami, a marzec... Czasami zostaje już tylko wspomnienie po zimie.

Dlatego nie ma się co dziwić, że każdego roku wiele tysięcy osób wybiera się na narty do Francji, do Włoch, aby poszaleć na wspaniale przygotowanych, alpejskich szczytach. Narty we Francji dają możliwość skorzystania ze wspaniałej pogody, doskonale przygotowanych tras narciarskich a na koniec dnia z infrastruktury turystycznej, która jest doprowadzona do perfekcji. W kurortach na narciarzy czekają hotele, puby, restauracje, kina a nawet świetne baseny z podgrzewaną wodą. Można korzystać do woli. Powodzeniem cieszą się zorganizowane wyjazdy w Alpy, ale każdy może też samodzielnie zorganizować swój wyjazd na narty. Na turystów czekają nie tylko hotele, ale i tysiące niewielkich pensjonatów. Można samodzielnie dysponować swoim czasem, albo korzystać z oferty przewodników i z zaplanowanych przez nich atrakcji. w wielu kurortach znaleźć można strefy bezcłowe, gdzie nie tylko można kupić szereg atrakcyjnych pamiątek, ale również markowe alkohole, słodycze czy też tanią benzynę, nie obłożoną szeregiem podatków.

Niektóre firmy turystyczne organizują także specjalne wyjazdy dla osób młodych, przede wszystkim studentów, którzy mają szansę wypocząć na początku albo na końcu sezonu narciarskiego, kiedy to można liczyć na szereg zniżek (między innymi na przejazdy autobusami czy wstęp na stoki). Wyjazd na narty w Alpy może być okazją do wspaniałego urlopu. To idealne rozwiązanie dla osób, które bardzo lubią aktywny wypoczynek.

o Autorze

Marcin Markiewicz - kocha snowboard i dobrze przygotowane stoki, co sezon wybiera się na narty do Francji wraz ze znajomymi.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader