Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:SportNajczęstsze powodu kontuzji podczas treningu

Linia pomiędzy ostrym, intensywnym treningiem, a kontuzją zwykle bywa bardzo cienka, a do momentu wypadku nie zdajemy sobie sprawy z potencjalnego zagrożenia i tego co się z tym wiąże. Mowa oczywiście o bolesnej i długiej przerwie od treningu oraz utraty siły i zdrowia.


Wyposażenie sportowe

Każda osoba uprawiająca sport potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Wyposażenie to jednak nie jedynie odpowiedni sprzęt, ale również dobra odzież, która w wielu sytuacjach jest wstanie nas ochronić chociażby przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jaki rower wybrać dla siebie – rodzaje rowerów

Przed wyborem nowego roweru warto zastanowić się na kilkoma ważnymi aspektami, które ułatwią nam decyzję. Przede wszystkim do jakiej jazdy będziemy wykorzystywać nasz rower, na jak długie dystanse, oraz na jakim terenie będziemy się poruszać. Oto kilka podstawowych typów rowerów.


Codzienne ćwiczenia to zdrowie.

Gdyby zapytać na ulicy przechodnia czy ćwiczenia są zdrowe odpowiedziałbym bez namysłu, że tak. Więc dlaczego mało kto je wykonuje? Bo nie ma czasu czy może chęci?


Męska bielizna termoaktywna jest genialna

Czy latem, czy zimą zdarzają się takie sytuacje, gdy nie wystarczy założyć na siebie cienką koszulkę i krótkie spodnie. Nawet w lipcu zdarza się, że temperatura spada zaledwie do 10-ciu stopni. Wówczas myślimy o ciepłej kurtce lub bieliźnie termoaktywnej


Jak uchronić się przed wypadkiem na nartach?

Mając świadomość, że wyjazd na narty wiąże się z ryzykiem należy zrobić wszystko, aby to ryzyko zminimalizować lub całkowicie wykluczyć. Jest to możliwe gdy uświadomimy sobie gdzie czyha niebezpieczeństwo i czego należy unikać podczas wyjazdu na narty.Telewizja internetowa a wpływy do budżetu klubów sportowych

Rywalizacja sportowa towarzyszy ludziom już od starożytnych czasów. Ludzie dbający o swą kondycję fizyczną, zawsze chcą udowodnić swą wyższość nad innymi osobami trenującymi daną dyscyplinę sportu. Dlatego w 776 r. p.n.e. odbyły się pierwsze udokumentowane igrzyska olimpijskie.


Jak wybrać najodpowiedniejsze buty narciarskie?

Wybór butów narciarskich dla większości narciarzy stanowi nie lada wyzwanie gdyż zakup właściwych i komfortowych butów nie jest łatwym zadaniem. Bowiem od właściwego wyboru butów zależy m. in. przyjemność jazdy na nartach i jakość urlopu spędzonego zimą w górach.


Dobór czapki do aktywności ruchowej

Zimą nasz organizm traci ogromną ilość ciepła. Większość ciepła ucieka przez głowę, dlatego wychodząc z domu powinniśmy założyć na głowę czapkę. W szczególności kiedy chcemy aktywnie spędzić czas na śniegu.


Trening biegowy podczas opadów deszczu

Lubisz biegać, ale niekiedy deszcz, zimno, czy śnieg skutecznie zniechęcają Cię do tego? To zrozumiałe, że czasem lenistwo może wziąć górę, ale jeśli bieganie to naprawdę Twoja pasja, żadna pogoda nie powinna być dla Ciebie przeszkodą.


Jak wybrać plecak rowerowy?

Wybierając się do sklepu sportowego możemy znaleźć ogromną ilość plecaków. W ofercie znajdują się plecaki typowo turystyczne, wspinaczkowe, szkolne, na laptopa, oraz rowerowe. Czy rowerzysta nie może wyruszyć na rowerową wyprawę z plecakiem turystycznym na plecach?


Rocker w nartach – o co właściwie chodzi?

W ciągu ostatnich trzech lat w miarę upływu czasu coraz częściej słychać w odniesieniu do nart określenie: Rocker. Czym jest Rocker i jakie jest jego znaczenie podczas jazdy na nartach?
Powered by ArticleMS from ArticleTrader