Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Rozrywka » Muzyka » Zespół weselny - 90% (nie)dobrej imprezy

Zespół weselny - 90% (nie)dobrej imprezy

autor: tapir | artykuł do pobrania

zamieszczono: 25.11.2013 15:54, przeczytano razy: 626, słów: 544


Jak wybrać zespół muzyczny na wesele? Odpowiedź jest jedna - musi być dobry. Ale dróg do tej odpowiedzi - mnóstwo, jak samych zespołów weselnych.


Każdy zespół muzyczny grający na weselu jest jego motorem napędowym, jednocześnie zachowa się tak, by nikt na imprezie nie miał wątpliwości, kto jest głównym bohaterem uroczystości. Nie będzie więc przyćmiewał młodej pary, ale sprawi, że poczuje się ona wyjątkowo. Dobry wybór oznacza, że ludzie obecni na imprezie będą się doskonale bawić, a to oznacza z kolei, że i zespół na tym zarobi, i całe wesele będzie się wspominać jeszcze przez długi czas. Jak wybrać, jakie kryteria przyjąć, zwłaszcza że ceny są podobne?

Po pierwsze - postawcie na sprawdzone źródła. Internet, fora weselne, tzw. szeptany marketing to najlepsza rekomendacja dla takich zespołów. Te, które pozostawiają za sobą nie do końca udane eventy, pozostawią również ślady. Te które bawią każdego, na pewno mają za sobą armię fanów.

Po drugie - uważajcie na oryginalność. Może się zdarzyć tak, że zespół muzyczny gra tylko w standardzie jazzowego bigbandu, a i tak będzie w stanie porwać ludzi zza stołów. To samo może zrobić doskonały zespół grający disco i nie mający żadnego "żywego" instrumentu. Tu najważniejszym kryterium jest informacja. Przejrzyjcie serwisy społecznościowe, zajrzyjcie na youtube, sprawdźcie jak zespół gra, co robi, jak bawi. Czy nie przeciąga przerw, czy dobrze równoważy zagrane utwory, tak by bawił się każdy a nie na przykład tylko młodzi uczestnicy uroczystości. Jak prowadzi oczepiny, czy wyróżnia się nowatorstwem, czy potrafi być pionierski i jednocześnie nie sprawia wrażenia spiętego - to wszystko zależy od Waszej subiektywnej oceny, ale to przecież Wam w pierwszej kolejności ma się podobać.

Każdy z zespołów będzie zapewniał Was przed podpisaniem umowy, że jest najlepszy - sprawdźcie więc jego rekomendacje. Bardzo często zespoły przechodzą z imprezy na imprezę, bo polecił je ktoś z rodziny czy znajomych. Pamiętajcie jednak, że grają ludzie - i jeśli zespół miał dwa eventy, a Wasz jest na przykład trzecim w ciągu weekendu, górę może wziąć zmęczenie i rutyna. Wymagajcie więc świeżego podejścia, ale nie naciskajcie za mocno - wzajemny szacunek i szczerość w zupełności wystarczą. Im będzie się grało lepiej, a Wam - lepiej bawiło. Wybór zależy wyłącznie od Was. W wielu kapelach grają zawodowi muzycy, po szkołach, przygotowani i obyci ze sceną. Tacy będą prowadzić Wam całą zabawę, będą też odpowiednio zgrani z kuchnią (synchronizacja z daniami gorącymi niezbędna!) a jednocześnie wszystko będzie trzymało się zgrabnej i dobrze przemyślanej całości. Dobry zespół weselny nie zamęcza gości szybkimi kawałkami, widzi kiedy ludzie są zmęczeni, kiedy chcą tańczyć, a kiedy myślą o jedzeniu. Zabawa musi być zrównoważona, nie może męczyć, a jednocześnie - musi mieć indywidualny rys. Jeśli pozostawicie muzykom odpowiedni zakres wolnej woli przy doborze repertuaru, sami szybko wyczują co jest dla ludzi dobre, a co ich nuży. Warto o tym pomyśleć zanim podpiszecie umowę. 

o Autorze

Tomasz Kapiczakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader