Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Rozrywka » Muzyka » Oprawa muzyczna, ważny czynnik udanego wesela

Oprawa muzyczna, ważny czynnik udanego wesela

autor: marecky | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.04.2013 15:27, przeczytano razy: 673, słów: 464


Oprawa muzyczna jest jednym z istotniejszych czynników, które decydują o powodzeniu przyjęcia weselnego. Musimy postanowić czy chcemy zamówić zespół na wesele czy didżeja, który poprowadzi nasze weselisko ? 


Oprawa muzyczna tak długiej imprezy jaką jest wesele, wymaga wprawy oraz sporej wiedzy. Impreza, która ma trwała całą noc winna mieć niezłą dynamikę . Zespół weselny ma obowiązek zadbać o to, by wszyscy weselnicy bawili się do białego rana. Także młodzi jak i trochę bardziej wiekowi.

W internecie znajdziemy mnóstwo ofert tyczących się oprawy muzycznej imprez okolicznościowych - zespołów na wesele, orkiestr bądź DJ-ów. Nie wszystkie z nich są solidne, dlatego należałoby gruntownie sprawdzić umiejętności aspirantów poprzez wysłuchanie ich piosenek, czy zasięgnięcie opinii u znajomych.

Zanim zdecydujecie się na zatrudnienie zespołu weselnego lub DJ-a, rozważcie które utwory pragnęlibyście (lub nie) usłyszeć na przyjęciu weselnym. Dobór repertuaru jest ogromnie znaczącą rzeczą. Powinien on opierać się na znanych piosenkach, oraz na utworach biesiadnych.

Dj będzie puszczał oryginalne wersje piosenek odgrywając je z CD, bądź z peceta. repertuar didżeja jest praktycznie nieograniczony i zależy jeno od ilości MP3, które zabierze ze sobą. O ile zdecydujemy się wynająć didżeja lub prezentera muzycznego, to należałoby sprawdzić jakim sprzętem dysponuje, jak wygląda jego repertuar muzyczny, a nawet wybrać się na inne wesele, podczas którego zagra nasz kandydat.
Wiadomo, że starsze pokolenie patrzy dość niechętnie na taką formę oprawy muzycznej, dlatego warto się przyjrzeć umiejętnościom didżeja w czasie jakiegoś wesela.
Jeżeli przypadnie nam do gustu, nie zostaje nam nic innego aniżeli zatwierdzić umowę, naturalnie uprzednio ustalając wszystkie szczegóły , m. in. czas w jakim będzie pracował i koszt oprawy muzycznej.

A jeśli postanowimy wynająć zespół weselny, to możemy przypuszczać , że koszty będą wyższe aniżeli w przypadku DJ-a. Niełatwo tutaj podać konkretną stawkę, gdyż rozpiętość cenowa jest wielka.
Wszystko zależne jest od klasy zespołu muzycznego i sprzętu jakim dysponują, a także od miasta w którym odbywa się przyjęcie weselne.
Solidna orkiestra na wesele winna mieć bogaty repertuar. W zespole muzycznym winien znaleźć przynajmniej jeden muzyk - wodzirej, który nie tylko obmyśli przebieg przyjęcia weselnego, ale zaaranżuje dla gości na weselu tradycyjne konkursy i zabawy.

Krótko mówiąc , jak możemy łatwo dostrzec to muzyka jest jednym z najważniejszych szczegółów udanego wesela. wobec tego za czym ratyfikujemy umowę, powinniśmy być w 100 procentach przekonani co do słuszności tej decyzji . Muzyka towarzyszy nam nieomalże od początku przyjęcia weselnego, do samego końca - jeśli będzie ona zachęcać przybyłych gości do wyjścia na parkiet, nasze wesele bez wątpienia będzie znakomite.

o Autorze

Marek Sidowski - muzyk, kompozytor, autor tekstów, prowadzi także blog weselny. Aktualnie udziela się w zespole autorskim Carte Blanchepowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader