Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Rozrywka » Muzyka » Chwyty gitarowe nie muszą być trudne!

Chwyty gitarowe nie muszą być trudne!

autor: gamcod | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.01.2013 0:57, przeczytano razy: 646, słów: 468


Chwyty gitarowe to super rozległe zagadnienie. mnóstwo gitarzystów ma kłopoty z chwytaniem ich oraz szybkim, ale precyzyjnym zmienianiem. Są na to szybkie ćwiczenia, tak więc czytaj dalej...


Załóżmy że w tej chwili studiujesz chwyty gitarowe dla początkujących lub te bardziej zaawansowane – w jaki sposób będziesz je ćwiczyć, aby jak najszybciej ujrzeć efekty? Musisz uświadomić sobie, że na prawidłową grę chwytami składają się dwa elementy: czystość i szybkość. Każdy z nich potrzebuje konkretnego ćwiczenia

To jest jeden z istotniejszych powodów, dlaczego akordy gitarowe dla większość początkujących gitarzystów wiążą się z powykręcanymi palcami i długotrwałym wysiłkiem – nie posiadają skutecznego modelu ćwiczeń.

Kiedy wyćwiczysz podstawowe chwyty gitarowe to będziesz umiał zagrać praktycznie każdy radiowy przebój. Polecam kolejność uczenia się:

1. na początku chwyty typu D, A, E, d, a, e
2. potem G, C
3. następnie F i B (z poprzeczką)

Oczywiście nie wyczerpuje to zasób akordów, ale pokazuje, abyś np. Nie zaczynaj od akordu F, bo będzie dla Ciebie zbyt trudny. Zła kolejność nauki to także jedna z przyczyn dlaczego tyle osób ma z tym problem.


Ostatnim elementem o którym napiszę jest praktyczne stosowanie poznawanych akordów. Ucz się prostych piosenek, które wykorzystują poznawane właśnie przez Ciebie akordy.

Dzięki temu będziesz widział postępy i to zachęci Cię do dalszej nauki i w rezultacie coraz większych rezultatów.

Pamiętaj – chwyty gitarowe nie muszą być trudne i zajmować wieszność do nauczenia, tylko trzeba wiedzieć jak je prawidłowo ćwiczyć.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pokazał Ci właściwy sposób i dzięki temu będziesz w najbliższym czasie widział szybką poprawę Twojej gry oraz tego jak zmieniasz między sobą chwyty.

Pamiętaj, aby przede wszystkim czerpać radość z grania i niegdy nie dać się wciągnąć w "ćwiczenie dla ćwiczenia" bo to nie ma sensu.

Dlatego pójdź teraz do pokoju, weź gitarę, zatrzśnij drzwi i ćwicz! Ćwicznie czyni mistrza... Pamiętaj również o podanych przeze mnie zasadach, ale one same w sobie nic nie dadzą, jeśli nie wprowadzisz ich w czyn.

Jeśli nie wiesz które chwyty powinieneś ćwiczyć to poszukaj jakiś darmowych tabeli akordów w sieci, wybierz kilka i zacznij grać.

Potem znajdź proste kawałki, które opierają się na tych akordach i ćwicz ile wlezie!

Polecam utwory sprzed 20 lat znanych polskich zespołów jak np. Perfect, Lady Punk, T.Love itp. Ich kawałki są zazwyczaj bardzo łatwe i świetnie nadają się na ćwiczenie.

Gdy już będzie Ci sprawnie szło, zacznij grać przed innymi – to całkowicie inne granie niż dla samego siebie. Może to być ognisko z przyjaciółmi bądź rodzina. To nie ma znaczenia, chodzi o to, aby zagrać przed kimś.

Po takim treningu, powinieneś znacząco poprawić swoją grę.
o Autorze

Arek Ćwirz poleca blog gitarowy www.chwycgryf.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader