Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Rozrywka » Klocki Lego: nowa era zabawy edukacyjnej

Klocki Lego: nowa era zabawy edukacyjnej

autor: adamek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 03.09.2014 8:49, przeczytano razy: 654, słów: 343


Edukacyjne formy rozrywki rozpowszechniane wśród dzieci charakteryzują się największą wydajnością, biorąc pod uwagę rozwój psychofizyczny jednostki. Klocki Lego Creator to zabawka edukacyjna numer jeden na świecie dająca nieograniczone perspektywy rozrywkowe.


Nauczyciele lub rodzice mogą, dzięki zabawkom edukacyjnym obserwować zachowania wychowanka, analizować lepiej jego zainteresowania, przyglądać się komunikacji z rówieśnikami oraz innym, typowym umiejętnościom.

Perspektywy rozrywkowe
Klocki stwarzają kreatywne środowisko, w którym liczy się wyobraźnia, budowanie od podstaw historii związanej z postaciami ze świata Lego, cierpliwość, koncentracja, operowanie manualne niewielkimi elementami. W klockach zawierają się często skomplikowane struktury, wymagające poznania podstawowej wiedzy matematycznej. Do tego kolekcje klocków Lego Creator można przekazywać z pokolenia na pokolenie, co znaczenie rozszerza ich zakres inwestycyjny. Kupując jeden zestaw łączysz go z innymi, bez jakichkolwiek strat jakościowych. Niektórzy ludzie narzekają, że klocki są małe, a tym samym ryzykowne. Oczywiście warto się z tym zgodzić, ale bez przesady. Dziecko uczy się tutaj fundamentów odpowiedzialności, porządku w miejscu zabawy, potrafi lepiej zorganizować przestrzeń wokół siebie, bez narażania innych domowników na krzywdę. Należy wychowankowi wytłumaczyć te cechy i solidnie ich przestrzegać.

Inwestycja w zabawę
Postaraj się o to, aby klocków nie gubić, ponieważ niektóre kolekcje są w perspektywie upływu czasu całkiem niezłą inwestycją. Klocki Lego Creator potwierdzają, że branża rozszerza się na unikalność, wypuszczanie produkcji limitowanej, przeznaczonej dla prawdziwych pasjonatów układania niewielkich konstrukcji. Chociaż koszty pojedynczego zakupu są dość duże, klockami Lego Creator pobawisz się przez długie lata. To produkt trwały, wysokiej jakości, widoczny i prosty do wyczyszczenia. Nawet po roku większość klocków wygląda tak, jakby została dopiero wyjęta z opakowania.

Nauka odpowiedzialności w najlepszym formacie
Wykonanie, nawet niewielkiego projektu z klocków wymaga od dziecka cierpliwości, zdolności przewidywania, planowania. To cechy przydające się w realizacji celów, także w życiu dorosłym. Z tego powodu zabawka z klockami to doświadczenie międzypokoleniowej rozrywki, która ma właściwie nieskończone zastosowania. Klocki uczą matematyki, historii, fizyki, astronomii, wspierają więzi społeczne. Klocki Lego Creator otrzymują wysoką ocenę i są polecane stosunkowo dojrzałym odbiorcom. 

o Autorze

Włodek Mierkowicz | Niedoszły iluzjonista i magik, który niestety spełnia się w innych dziecinach. Rodzice chcieli, bym został magikiem - ja wybrałem medycynę.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader