Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Rozrywka » Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

autor: pennylane | artykuł do pobrania

zamieszczono: 14.03.2014 11:16, przeczytano razy: 582, słów: 422


Komunia jest ważnym przeżyciem zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Bardzo często, rodzice przejęci organizacją przyjęcia zapominają, że jest to uroczystość o wymiarze religijnym. Jak umiejętnie połączyć jedno z drugim?


Jeszcze kilka lat temu, wymarzonym prezentem dla dziecka z okazji komunii był rower, dziś są to już komputery czy smartfony. Podobnie z przyjęciem: komunia to dostojna uroczystość, jednak nieodpowiednią organizacją łatwo można zepsuć jej charakter. W jaki sposób zorganizować przyjęcie, aby było odpowiednie do okazji?

Wersja domowa

Dziś na zaproszenie rodziny po komunii do domu decydują się nieliczni. Często powodem jest po prostu brak miejsca: osoby mieszkające w bloku nie mogą sobie pozwolić na urządzenie przyjęcia dla 25 osób, ograniczają ich warunki. Wiadomą rzeczą jest, że każdemu rodzicowi zależy, aby goście na przyjęciu komunijnym jego dziecka czuli się dobrze. Jeżeli jednak decydujemy się na zaproszenie gości do domu, warto pomyśleć o tradycyjnym obiedzie. Komunie w kościołach zazwyczaj są organizowane w godzinach porannych, najczęściej do godziny 12:00. Oczywiście, wcześniej wszystko trzeba dobrze zaplanować: uwzględnić menu, pamiętając o gustach gości, a także zaplanować czas po obiedzie- przy ładnej pogodzie, doskonałym wyborem będzie spacer.

Przyjęcie w hotelu

Przyjęcia z okazji komunii świętej mają różny charakter i rodziny mogą wybrać między urządzeniem przyjęcia w domu lub w restauracji. W przypadku zapraszania większej ilości gości z oddalonych miast warto pomyśleć o zorganizowaniu przyjęcia w hotelu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z niewielkim mieszkaniem, którzy nie mają możliwości zaproponowania noclegu swoim gościom. Organizacja przyjęcia w takim miejscu ma wiele plusów: przede wszystkim rodzice nie mają na głowie gotowania i przygotowywania mieszkania do rodzinnej imprezy. Dzięki temu nie tylko zyskują na czasie, ale i oszczędzają sobie nerwów. Wiele hoteli posiada ofertę organizacji takich uroczystości: zarówno samego obiadu jak i przygotowania kilkudaniowego menu.

Komunia w restauracji

Zorganizowanie przyjęcia w restauracji, wbrew pozorom wychodzi taniej niż gotowanie w domu. Wiele lokali posiada specjalną ofertę komunijną, takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne dla rodzin. Często w restauracjach są też łączone komunie, wówczas można liczyć na korzystne rabaty. Decydując się na takie przyjęcie, trzeba wcześniej zarezerwować lokal- maj to popularny miesiąc, dlatego konieczna będzie rezerwacja nawet pół roku wcześniej.

Planując przyjęcie komunijne, nie zapominajmy, że to uroczystość o sakralnym charakterze. Niewskazane jest picie alkoholu, nawet wina przy obiedzie. Niech będzie to elegancki obiad, a także wspaniała okazja do spotkania się z najbliższymi.

 

o Autorze

Joanna Michalik. Artykuł powstał przy współpracy z http://www.horeca.pl/powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader